Reklama

Skala sukcesu Fortnite jest porażająca. Spójrzcie tylko na te liczby

Fortnite przez okres kilku lat istnienia przyciągnął wielomilionowe rzesze graczy, stając się jedną z najlepiej zarabiających marek w historii branży gier wideo. O ile historia tej popularnej produkcji z gatunku battle royale się nie kończy, o tyle już teraz statystyki związane z tym tytułem potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Historia Fortnite: Battle Royale sięga 2017 roku, kiedy to podstawowa wersja gry o nazwie Ratowanie Świata otrzymała dodatkowy moduł wpasowujący się w zyskujący wówczas na popularności wspomniany tryb battle royale. Z miejsca dzieło stworzone przez Epic Games stało się prawdziwym hitem i przejęło sporą część zwolenników tego rodzaju gatunku, m.in. od PUBG: Battlegrounds.

W sześć lat Fortnite stał się istnym hegemonem rynkowym. Epic Games co rusz nawiązuje kolejne współprace, do świata gry przywędrowują nowe aktualizacje, a to wszystko przekłada się na jedno: mówimy o absolutnym topie najpopularniejszych i najlepiej zarabiających gier w historii.

Reklama

Fortnite przez cały okres istnienia przyciągnął ponad 650 milionów unikalnych graczy i zarobił ponad 20 miliardów dolarów. W samym ostatnim miesiącu gra mogła pochwalić się liczbą 250 milionów graczy. Dziennie do produkcji logowało się z kolei 25 milionów unikalnych użytkowników. Prawdziwy kosmos.

Aktualnie Fortnite przeżywa swój prawdziwy renesans. Związane jest to z debiutem nowego sezonu Fortnite OG, który wprowadził do rozgrywki klasyczne sezony z pierwszego rozdziału gry. Grając w ten sposób na sentymencie weteranów, Epic Games ponownie zaskoczyło cały gamingowy świat. Ciężko oszacować jaka jest najbliższa i ta dalsza przyszłość marki, ale nie wygląda na to, by z tą kurą znoszącą złote jajka, miało się coś złego zadziać...

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy