Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław ze swoją dywizją CS:GO

​Kolejny klub w Polsce postarał się o wzmocnienie swoich działań w esporcie. Mowa o Śląsku Wrocław, który we wtorek zaprezentował nową dywizję w grze Counter-Strike'a: Global Offensive. Pierwszym celem drużyny będzie przebicie się do krajowej czołówki.

Esportowe inwestycje polskich klubów głównie kojarzonych z piłką nożną nie są już szczególną nowością. W przeszłości jednym z najważniejszych tego typu ośrodków posiadała Wisła Płock, wyraźnie zaznaczając swą obecność w zmaganiach League of Legends. Ponadto oczywiście nie zabrakło kontraktów w grze FIFA.

Przez kilka lat działania poszły zdecydowanie do przodu. Najlepszym tego przykładem jest Wisła All in! Games Kraków, która zakontraktowała kilku znanych graczy, a ci odwdzięczyli się wicemistrzostwem Polski. Swoje miejsce stara się także zaznaczać Arka Gdynia i Zawisza Bydgoszcz. Nie można zapominać również o Ekstraklasa Games, czyli zmaganiach esportowców promujących elektroniczną rozgrywkę i polską ligę w piłkę nożną.

Reklama

Kolejnym klubem, jaki zdecydował się na esport, to Śląsk Wrocław. Działacze projektu już długo zapowiadali wejście na nowy rynek. Tuż przed Nowym Rokiem Śląsk ogłosił, że pozyskał drużynę CS:GO. Klub postawił na mało znaną ekipę, tworzoną przez Krystian "MLoDY" Pluta, Arkadiusz "Martwy" Kramek, Mikołaj MikolSlash" Żaczek, Kacper "Megin" Stawski oraz Dawid "djabeu" Hampel.

"Zgłosiliśmy się do Śląska Wrocław, ze względu na to, że jest to szeroko rozpoznawalna marka w Polsce, dająca duże perspektywy rozwoju zarówno drużynowego, jak i indywidualnego. Jako drużyna nie chcemy za bardzo wybiegać w przód, tylko skupić się na tym, co tu i teraz. Na początku za cel obieramy sobie dostać się do TOP-u polskich drużyn CS:GO w rankingu Cybersportu oraz awans do ESEA Main. Chcemy ponadto pokazać się z dobrej strony w polskich turniejach wysokiej rangi takich jak: ESL Mistrzostwa Polski czy Polska Liga Esportowa" - w oficjalnym komunikacie powiedział Żaczek.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy