Reklama

Słynny taniec z "Gangnam Style" w Fortnite

​Przed kilkoma laty utwór koreańskiego muzyka o pseudonimie "PSY" był ogólnoświatowym hitem i jako pierwszy w historii YouTube przekroczył liczbę miliarda wyświetleń. "Gangnam Style" jest już nieco zapomniane, choć Epic Games właśnie przypomniało ten przebój, dodając do gry taniec jako emotkę.

Koreańska piosenka była zdecydowanym hitem w 2012 roku. Utwór rodem z Korei Południowej był znany wręcz pod każdą szerokością geograficzną. Osiągnął on tak wielką popularność, że autor został zaproszony na Grand Prix Korei Południowej w Formule 1.

Jego udział nie ograniczał się jednak do obserwowania widowiska sportowego. Piosenkarzowi zezwolono na machanie szachownicą, co sygnalizowało kierowcom zakończenie zawodów. Taki zaszczyt niewiele gwiazd dostąpiło.

To ukazywało wielką popularność gwiazdy pop. "Gangnam Style" miał jeszcze jeden bardzo charakterystyczny element - był nim specyficzny układ choreograficzny wykonywany w teledysku.

Reklama

Być może to właśnie ten aspekt utworu był kluczowy w osiągnięciu gigantycznej popularności. Taniec ten wykonywano wśród jednostek Marines US Navy czy nawet armii rosyjskiej. Śmiało można powiedzieć, że był on ogólnoświatowym ewenementem.

Od tego czasu minęła już prawie dekada. "Gangnam Style" jest już dziś nieco zapomniany - przynajmniej w Europie. Epic Games postanowiło jednak przypomnieć o piosence. Ogłosiło właśnie, że w sklepie Fortnite: Battle Royale znajdzie się emotka przedstawiająca taniej z wyżej wspomnianego klipu.

Spowodowało to spory entuzjazm w mediach społecznościowych. Można zatem przyznać, że był to całkiem trafiony pomysł, choć nie brakuje także głosów sprzeciwu. Na pewno ten ruch ze strony Epic Games wywołał bardzo duże zamieszanie, a zapewne o to chodziło w tym pomyśle.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje