Reklama

Sposób na relaks polskiego skoczka? Gra wideo!

Kadra polskich skoczków aktualnie przebywa na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie. W sobotę złoty medal na skoczni normalnej zdobył Piotr Żyła. W piątek odbędą się zawody na dużej skoczni.

Sportowcy od dawna utożsamiają się z grami wideo, traktując je jako formę rozrywki pomiędzy wymagającymi zawodami. Wśród piłkarzy dominuje seria gier FIFA od EA Sports - czyli najpopularniejszy tytuł futbolowy na świecie.

Często jednak zawodnicy chcą odpocząć od zieleni murawy i preferują inny typ rozgrywki. Swego czasu Antoine Griezmann był tak bardzo zafascynowany Fortnite: Battle Royale, że po golu strzelonym w Derbach Madrytu zaprezentował cieszynkę, która była emotką właśnie z produktu od Epic Games.

Ta sama gra była przedmiotem wielkiego zainteresowania między innymi dla Dele Aliego z Tottenhamu Hotspur, Zlatana Ibrahimovicia czy Mesuta Oezila, który z powodu zbyt regularnej gry miał problemy w Arsenalu z Londynu.

Reklama

Wśród polskich sportowców ten sposób relaksu również jest bardzo dobrze znany. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że nasi wielcy mistrzowie w skokach narciarskich - Kamil Stoch i Dawid Kubacki bardzo lubią odprężyć się przy esportowej grze battle royale - PlayerUnknown's Battlegrounds.

Okazuje się jednak, że nie tylko ta dwójka polskich skoczków lubi odstresować się przed konsolą czy "pecetem". Do tej grupy należy także Jakub Wolny. Niespełna 26-letni reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra przebywa aktualnie z kadrą na Mistrzostwach Świata. Nie wiadomo czy Wolny wystąpi w piątkowym konkursie - o tym zadecydują kwalifikacje, które zostaną przeprowadzone dzień wcześniej. Wiadomo jednak, że wolny czas poświęca na odprężenie.

Dziennikarz TVP Sport - Filip Czyszanowski wszedł z kamerą do pokoju zajmowanego przez Polaka. Okazało się, że wówczas Wolny był w trakcie rozgrywki w....Cyberpunk 2077. Z pudełka, które ustawione było pod telewizorem można wywnioskować, że skoczek skorzystał z wersji na PlayStation 4. Był tak bardzo skupiony, że nawet nie zwracał uwagi na trzymającego w ręku kamerę dziennikarza Telewizji Polskiej.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy