Reklama

Squid Game: Gry z popularnego serialu Netflixa teraz w Counter-Strike'u

​Ogromna popularność południowokoreańskiego serialu Squid Game, daje o sobie znać w coraz większej ilości płaszczyzn szerokiej popkultury. Zespół twórców w Counter-Strike: Global Offensive stworzył specjalną mapę, która odwzorowuje gry i zabawy umieszczone w serialu.

Koreańczycy stworzyli dzieło, które podbija serca widzów na całym świecie

Squid Game to dzieło, które zdobyło uznanie widzów ze wszystkich zakątków świata. Dowodem potwierdzającym tę tezę jest fakt, że serial stał się najchętniej oglądaną produkcją w historii platformy VOD Netflix. Tak duża rozpoznawalność zainicjowała w sposób łańcuchowy kolejne aspekty, które silniej dały o sobie znać w szerszej kulturze.

Serial opowiada o losach 456 różnych osób, które znalazły się w beznadziejnym położeniu swojego życia. Wszystko to przez rozmaite problemy na tle finansowym. Pewnego dnia, skorzystali z ciekawej, lecz nieco tajemniczej propozycji nieznajomego, który zachęcił ich do wzięcia udziału w grze. Stawką tej rozgrywki było 45,6 miliarda wonów południowokoreańskich. Śmiałkowie stanęli w szranki na klasycznych, znanych z dzieciństwa zabaw. Zwycięzca może być tylko jeden, a kara za porażkę jest ogromna... śmierć.

Reklama

Kiedy serial przenika do branży gier komputerowych

Squid Game skrzętnie i płynnie przeniknął już do świata gier komputerowych. Adaptacja serialowych scen i zabaw zrekonstruowana została m.in. w Robloxie czy Minecrafcie. Generalnie, reguła jest prosta. Im silnik gry jest bardziej złożony i pozwala na więcej - tym samym lepiej można stworzyć i zaadaptować pewne mechanizmy dzięki jemu właściwemu, umiejętnemu i sprawnemu użyciu.

Kilka tygodni temu na platformie Steam zadebiutowała gra Crab Game, która póki co jest najwierniejszym odzwierciedleniem i przeniesieniem serialowej rzeczywistości do gry wideo. W popularnego już Craba codziennie zagrywa się kilkaset tysięcy graczy, a średnia liczba użytkowników online oscyluje w granicach 25-30 tysięcy.

Counter-Strike: Global Offensive również doczekał się swojego Squid Game’a

W ostatnich kilku dniach, światło dzienne ujrzała nowa, autorska mapa do Counter-Strike: Global Offensive o prostym i oczywistym tytule, niewymagającym dalszego wyjaśniania: "SQUID GAME (2-64)". Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to kolejny symulator zabaw zawartych w serialu, tylko że tym razem - w popularnej strzelance od Valve.

Mapa dostępna jest w Warsztacie Steam. Trzeba przyznać, że grupa autorów: DepoSit, concole, nexus, Orel oraz Ansimist zadbała o mnogość detali i duży realizm. Aż 64 osoby mogą wziąć udział w śmiertelnej zabawie na serwerach CS:GO. Na pochwałę zasługuje również fakt, że twórcy pokusili się o umieszczenie większości zabaw z serialu, więc w tym przypadku mowa o prawdziwej i wiernej adaptacji z serialowej rzeczywistości.

W opisie mapy wyczytać można, że twórcy przygotowali sześć trybów, na których to kolejno będą musieli mierzyć się śmiałkowie. Oczywiście wszystko zacznie się od "Red Light, Green Light", przez wycinanie kształtów w ciasteczkach, przeciąganie liny, zgadywanie w kulki (kamyki), skakanie przez szklane platformy, kończąc na finałowym poziomie walki na noże.

Mapa zasubskrybowana została już przez ponad 50 tysięcy użytkowników, więc trzeba uczciwie przyznać, że dzieło grupy twórców cieszy się całkiem sporą popularnością. Zważając dodatkowo na fakt, że CS:GO jest jedną z najbardziej popularnych gier na platformie Steam - mapa o prostym tytule "SQUID GAME (2-64)" może bardzo szybko stać się prawdziwym hitem.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama