Reklama

Reklama

Steam z rekordem ponad 25 milionów jednoczesnych graczy

​Chociaż na rynku platform z grami pojawiło się kilku konkurentów, to pozycja Steam wciąż wydaje się niezagrożona, co potwierdzają kolejne rekordy.

Warto tu od razu zaznaczyć, że Steam pobiło swój własny rekord, który ustanowiło w kwietniu ubiegłego roku. Nie da się ukryć, że to pandemiczny lockdown pomógł wywindować wynik do poziomu 24 milionów jednoczesnych graczy, ale wygląda na to, że platforma Valve pozostała na fali wznoszącej. Dziś dowiadujemy się bowiem, że wynik został pobity i obecnie rekord jednocześnie grających graczy wynosi już 25 mln.

To imponujące wyniki, szczególnie teraz, kiedy obostrzenia w większości krajów nie są już tak restrykcyjne - owszem, wciąż nie możemy pójść do kina czy ulubionej knajpy, ale wychodzenie z domu i odwiedzanie się w niewielkich grupach nie jest zakazane, więc granie i oglądanie seriali nie jest jedyną możliwą rozrywką. A w co gracze grają najchętniej? Czołówka nie zmienia się od dawna i wygląda następująco - Counter Strike: Global Offensive, DOTA 2 i PUBG.

Reklama

Zaraz za podium, na czwartym miejscu, uplasował się Cyberpunk 2077, za którym znajdziemy Grand Theft Auto 5, Rush, Team Fortress 2 i Rainbow Six Siege, a pierwszą dziesiątkę uzupełniają jeszcze Football Manager 2020 i ARK: Survival Evolved. To właśnie te tytuły w dużej mierze odpowiadają za ostatni rekord 25 418 674 graczy grających jednocześnie, a jeden z nich jest szczególnie zaskakujący.

Mowa oczywiście o nowej produkcji CD Projekt RED, która miała być jednym z najważniejszych debiutów ostatnich lat, a okazała się dużym rozczarowaniem. I choć PC to platforma, na której gra prezentuje się i działa najlepiej, to Cyberpunk wciąż naszpikowany jest błędami, często rujnującymi kilka ostatnich godzin grania. Wygląda jednak na to, że gra ma w sobie to coś albo studio cieszy się takim uznaniem graczy, że ci postanowili dać jej szansę - rekord jednoczesnych graczy dla tej produkcji wynosi na Steam 1 054 388 mln.

Daniel Górecki - ITHardware.pl


Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy