Reklama

Streamy z basenu zagrożeniem dla dzieci?

​Najnowszy trend z platformy Twitch.tv - czyli streamowanie z basenu w stroju kąpielowym to coś, co przyciąga w ostatnich miesiącach wielotysięczną widownię. Sprzeciwia się temu zjawisku wielu twórców. Należy do nich Malena ‘Malena’ Tudi, która zwraca uwagę na konkretne zagrożenia.

Wielu użytkowników platformy streamingowej Twitch.tv nie ma skończonego osiemnastego roku życia. Nie ma w tym nic złego czy nadzwyczajnego. Witryna dostępna jest dla wszystkich użytkowników od trzynastego roku życia. Zatem każda osoba, która ukończyła 13 lat powinna znaleźć dopasowane treści do swojego wieku na Twitchu. Jednak z tym różnie czasami bywa.

Reklama

Streamowane gry bardzo często są dozwolone od szesnastu czy osiemnastu lat. Wówczas transmisja taka zazwyczaj ma oznaczenie, że jest przeznaczona dla starszych widzów. Jednak to nie gry są problemem na Twitchu. Największym z nich są tak zwane "basenowe transmisje". To trend, w ramach którego kobiety nadają stream z basenu odziane jedynie w strój kąpielowy.

Ich "kontent" polega wyłącznie na tym i wielu widzi w tym ogromny problem. Młode osoby bardzo często biorą twórców za swoich idoli i biorą z nich przykład. Zwróciła na to uwagę jedna z najbardziej znanych streamerek na Twitchu Malena ‘Malena’ Tudi. W emocjonalnym wpisie na Twitterze zaapelowała do Twitcha, by coś zrobił z tym zjawiskiem. Argumentowała to w bardzo ciekawy sposób.

Stwierdziła, że 13-latek wchodzący na Twitcha może naśladować półnagie kobiety z basenu i co za tym idzie, samemu uruchomić taką transmisję. Wówczas na właścicieli serwisu spadłyby gromy krytyki za  zezwalanie na takie "wyczyny" z udziałem nieletnich, trudno powiedzieć, jak by wówczas Twitch zareagował. Takie działanie mogłoby spowodować, ze reklamodawcy mogliby się wycofać z serwisu i mogłoby to rzutować na całą masę twórców.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama