Reklama

StylDunów zostało w grze o DreamHacka Open January

Nie tak miał wyglądać piątek w wykonaniu polskich ekip, które walczyły w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHacka Open January. Anonymo i StylDunów przegrały swoje pierwsze mecze, przez co doszło do bezpośredniej konfrontacji o utrzymanie się w eliminacjach. W sobotę do dalszej walki przystąpią zawodnicy drugiej ekipy.

Po bardzo udanych otwartych kwalifikacjach apetyty polskich fanów znacząco wzrosły. Zarówno StylDunów jak i Anonymo pokazali się z bardzo dobrej strony, dzięki czemu pojawiła się szansa, że nawet dwa polskie zespoły awansują do turnieju głównego. Tym bardziej że przeciwnicy polskich zespołów wydawali się w zasięgu.

Reklama

Janusz "Snax" Pogorzelski i spółka zmierzyli się z forZe, które musiało w tym meczu skorzystać z dwóch stand-inów. To dodatkowo zwiększyło nadzieje na korzystny wynik. Podczas nuke'a rodzima formacja zaliczyła nieszczególnie udaną stronę terrorystów, lecz po zmianie stron Anonymo zdołało nawet doprowadzić do rund mapowych. Ostatecznie o losach mapy zdecydowała dogrywka, w której Rosjanie zachowali więcej zimnej krwi. Rywalizacja na mirage'u dość szybko natomiast przerodziła się w dominację forZe.

  • Anonymo - forZe 0:2 (17:19 - nuke, 8:16 - mirage)

StylDunów z kolei stoczył pojedynek z HellRaisers. Polacy zaczęli mecz od dobrej gry na trainie, gdzie prowadzili już 15:12, lecz finalnie wypuścili oni szansę z rąk, przegrywając mapę po dogrywce. Następnie Paweł "byali" Bieliński i spółka pewnie zdobyli dusta 2. Ostatnie słowo należało jednak do HR, które tym samym zepchnęło rodzimy mix do drabinki przegranych.

  • StylDunów - HelRaisers 1:2 (16:19 - train, 16:6 - dust 2, 12:16 - nuke)

Tym samym na koniec dnia dwie polskie formacje musiały zmierzyć się w meczu o pozostanie w eliminacjach. Podczas pierwszego pojedynku niespodziewanie to SD przejęło inicjatywę, całkowicie dominując przeciwnika. Podopieczni Adriana "imd" Piepera odpowiedzieli na trainie, choć tam rywale byli blisko wykonania efektownego comebacku. Finalnie "byali" wraz z kolegami mieli więcej do powiedzenia na ostatnim placu boju, niespodziewanie eliminując Anonymo z rywalizacji.

  • StylDunów - Anonymo 2:1 (16:8 - nuke, 14:16 - train, 16:12 - mirage)

Decydujące spotkanie o drugiego slota w turnieju głównym odbędzie się w sobotę. Rywalem SD jest HellRaisers. Przypomnijmy, że DreamHack Open January zostanie rozegrany w dniach 27-31 stycznia. W puli nagród zmagań znajdzie się 70 tysięcy dolarów, o które powalczy 8 ekip z BIG i Evil Geniuses na czele.

Dowiedz się więcej na temat: StylDunów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje