Reklama

Świat czeka na wielką zmianę w Team Liquid

​Team Liquid nie może zaliczyć sezonu 2020 do udanych. Nie dziwi zatem fakt, że w zespole najpewniej dojdzie do dużej roszady, Mianowicie zespół szykuje się do odejścia Russela "twistzza" Van Dulkena. W jego miejsce organizacja ma pozyskać Gabriela "FalleNa" Toledo.

Liquid to niewątpliwie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie Counter-Strike'a: Global Offensive. Drużyna organizacji od wielu lat uznawana jest za ścisłą czołówkę na świecie. W pewnym momencie zespół amerykańskiego projektu całkowicie zdominował wydarzenia na serwerze, ekspresowo osiągając IEM Grand Slam, czyli dodatkowy milion dolarów.

CS:GO jednak niejednokrotnie pokazał, że każda seria dobiega kiedyś końca. Nie inaczej było z TL, które skończyło swoje panowanie, od lipca 2019 roku zdobywając tylko jedno trofeum w poważnych rozgrywkach. Zespołowi zdarzały się lepsze występy, lecz finalnie dawny blask mocno przygasł, dlatego doszło m.in. do opuszczenia ekipy przez Nicolasa "nitr0" Canelli.

Reklama

Niebawem dojdzie do kolejnej roszady. Ze składem ma pożegnać się "twistzz", czyli jeden z najlepszych kanadyjskich graczy. Van Dulken jest częścią organizacji od ponad 3,5 roku, stając się w tym czasie bardzo docenianym zawodnikiem na świecie. Na razie nie wiadomo, gdzie 21-latek postanowi kontynuować swoją karierę.

Jego miejsce ma zająć inny znany esportowiec. Mowa o "FalleNie", którego nadal uważa się za jednego z najlepszych prowadzących na świecie. Brazylijczyk wraz z innymi dominował na scenie w latach 2016-2017, samemu pokazując swój kunszt snajperski. Ostatnio kariera Toledo znalazła się na mocnym zakręcie, gdyż jego drużyny mocno spadły z poziomem, a on sam dość często tracił pozytywny odbiór przez dziwne próby tłumaczenia niepowodzeń.

Mimo wszystko ta roszada dla wielu wygląda na szansę do powrotu wielkiego Team Liquid. Zmiana ma nastąpić na początku 2021 roku, by w nowym sezonie drużyna pojawiła się już w nowym składzie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Team Liquid
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy