Reklama

Reklama

Świąteczny cosplay "Polaris"

​Święta Bożego Narodzenia już lada moment, więc w sieci pojawia się coraz więcej cosplayów nawiązujących do tej właśnie tematyki. Jedną z artystek, która postanowiła grową postać ubrać w świąteczny strój jest Białorusinka - "Polaris". Inspiracją była postać Mercy z Overwatch.

​Święta Bożego Narodzenia już lada moment, więc w sieci pojawia się coraz więcej cosplayów nawiązujących do tej właśnie tematyki. Jedną z artystek, która postanowiła grową postać ubrać w świąteczny strój jest Białorusinka - "Polaris". Inspiracją była postać Mercy z Overwatch.

Sztuka cosplayu jest bardzo niedoceniana wśród szerszej publiczności. Artyści zajmujący się tą gałęzią niejednokrotnie muszą spędzać wiele godzin podczas przygotowania strojów. Dokładność wykonania zajmuje często wiele tygodni bardzo ciężkiej pracy. Nie wszyscy cosplayerzy sami wykonują owe kostiumy, lecz spora część właśnie zajmuje się tym rzemiosłem. Przedmiotem inspiracji najczęściej są gry wideo, lecz nie tylko.

Pasjonaci tego typu artyzmu bardzo często czerpią inspirację z mangi (komiksy) lub produkcji anime (filmy animowane) - najczęściej z Japonii. Ważnym elementem cosplayów jest z reguły bodypainting - czyli sztuka malowania ciała.
W tych miejscach można spotkać najczęściej fanów gier wideo - najczęściej z gatunku RPG, ale nie tylko. Popularne w ostatnich latach postacie chociażby związane z Fortnite: Battle Royale. W naszym kraju tego rodzaju pasja nie jest rzadkością, a wręcz bardzo popularna.

Reklama

Do najbardziej znanych cosplayerek w Polsce należą: Justyna "Sosenka" Sosnowska czy Klaudia Danch - znana jako "Polska Lara Croft". Można powiedzieć, że ludzie trudniący się tą profesją obecni są na każdym zakątku świata. Bohaterką materiału jest białoruska artystka znana jako "Polaris". Zaprezentowała ona oszałamiający cosplay postaci z Overwatcha nawiązujący do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczna postać bohaterki Mercy z popularnego tytułu z amerykańskiego Blizzard zdobyła uznanie fanów Białorusinki. Artystka ma nieco ponad 500 obserwujących na swoim koncie na Instagramie, lecz cosplay polubiło ponad dwukrotnie więcej fanów. To pokazuje, jak dobra była to prezentacja. Co spowodowało takie zamieszanie?

Na pierwszy plan wyłania się czerwona sukienka z białymi wykończeniami w stylu stroju Świętego Mikołaja. Uroku dodaje również tło wykonania zdjęcia. Jest ono w klimacie bożonarodzeniowym, a "Polaris" w ręku trzyma prezent spod choinki, która ubrana jest w śnieżnym stylu. Bardzo możliwe, że ten projekt ożywienia postaci Mercy będzie przełomem w karierze Białorusinki.

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy