Reklama

Świetne ożywienie Lady Dimitrescu

​Resident Evil od wielu lat znajduje się w czołówce najbardziej znanych gier z gatunku survival horror. Za trzy miesiące wychodzi kolejna część gry. Cosplayerzy już się przygotowują do premiery i prezentują swoje nowe projekty.

​Resident Evil od wielu lat znajduje się w czołówce najbardziej znanych gier z gatunku survival horror. Za trzy miesiące wychodzi kolejna część gry. Cosplayerzy już się przygotowują do premiery i prezentują swoje nowe projekty.

Cosplay to rodzaj hobby, sztuki. Cosplayerzy zajmują się tworzeniem strojów upodabniających ich do różnych fikcyjnych bohaterów. Najczęściej są to postacie z gier wideo lub filmów fantasy.

Pasjonaci tego typu artyzmu bardzo często czerpią inspirację z mangi (komiksy) lub produkcji anime (filmy animowane) - najczęściej z Japonii. Ważnym elementem cosplayów jest z reguły bodypainting - czyli sztuka malowania ciała.

Cosplayerów bardzo często można spotkać na różnych imprezach tematycznych. Najbardziej znanymi eventami związanymi z tą dziedziną sztuki są Poznań Game Arena, Pyrkon (obie w Poznaniu), Falkon w Lublinie czy Intel Extreme Masters odbywający się w Katowicach.

Reklama

W tych miejscach można spotkać najczęściej fanów gier wideo - najczęściej z gatunku RPG, ale nie tylko. Popularne w ostatnich latach postacie chociażby związane z Fortnite: Battle Royale. Tym razem zajmiemy się jednak projektem związanym z Resident Evil. Ósma część tej produkcji niebawem będzie miała swoją premierę.

Resident Evil to jedna z najbardziej znanych serii gier z gatunku survival horror. Pierwsza jej część wyszła już w 1996 roku i od tego czasu cieszy się ogromną sławą. W maju zostanie wydana premiera już dziesiąta duża część. Z tego powodu na rynku cosplayów powstaje coraz więcej projektów związanych właśnie z tym tytułem.

Jedną z influencerek, która zajęła się tematem Residenta jest "alice_with_cats". Opublikowała ona na Instagramie cosplay postaci Alciny Dimitrescu. Hrabinę, która jest jedną z wiodących bohaterek serii. Sposób wykonania projektu zaskoczył wielu obserwatorów.

Na pierwszym planie uwagę przykuwa bardzo okazały czarny kapelusz. Artystka odziana jest w białą, bardzo długą suknię. Podobnie jak w przypadku growej bohaterki, z jej paznokci wyłaniają się bardzo długie, metalowe szpony. Całość uzupełnia doskonały makijaż, który idealnie pasuje do reszty stroju, który jest stylizowany na historyczny.

ESPORTER