Reklama

Świętowanie Miesiąca Dumy w grze Overwatch 2 nie dla Polaków

W Overwatchu 2 zaczęła się specjalna celebracja Miesiąca Dumy. Oznacza to, że do gry trafiło sporo zawartości związanej z symbolicznym wsparciem społeczności LGBTQ+. Wydarzenie zostało jednak zablokowane w kilku krajach Europy. Restrykcje objęły także graczy z Polski...

Świętowanie Miesiąca Dumy, czyli Pride Month uskuteczniane jest na całym świecie nie tylko poprzez manifestacje, wiece i spotkania. Kultywowanie tej tradycji nad wyraz widoczne jest także w sektorze gier wideo. To tutaj producenci wychodzą naprzeciw społeczności LGBTQ+, by okazać solidarności wsparcie dla tych grup.

W sieciowej strzelance Overwatch 2 również zagościła specjalna szeroko zakrojona akcja, podczas której gracze mogą zbierać odznaki, emblematy związane z LGBTQ+, jak również brać udział w przygotowanych przez twórcach eventach. Zorganizowane przedsięwzięcie kierowane jest... prawie do wszystkich. Przykładowo gracze z Polski nie wezmą w tym wszystkim udziału.

Reklama

Blizzard nie wydał jednak oficjalnego oświadczenia, które jednoznacznie wskazałoby na to, które kraje nie są objęte programem i zawartością Miesiąca Dumy w grze Overwatch 2. Jest to o tyle dziwne, że treści związane ze wsparciem LGBTQ+ przygotowane przez deweloperów nie są na pewno dostępne dla... Polaków, Litwinów, Węgrów i Rumunów - to zostało bowiem potwierdzone przez samych graczy - obywateli tych krajów.

Decyzja jest nieco zaskakująca. W sieci niemal od razu pojawiły się spekulacje, że restrykcje wdrożone w tym temacie przez Blizzarda bazują na powszechnych nastrojach panujących w danym kraju.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard Entertainment

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy