Team Kinguin jedzie na turniej LAN-owy FCDB w Mińsku!

Team Kinguin pokonał Seed 2:0 (16:11 - Inferno, 16:9 - Mirage) w ostatnim meczu kwalifikacyjnym do turnieju FCDB Cup w Mińsku. Zwycięstwo oznacza awans Polaków na turniej na Białorusi.

Ostatnim rywalem na eliminacyjnej drodze Kinguin była ekipa Seed, która niegdyś występowała pod banderą PENTA Sports. Barw drużyny broni polski gracz - Paweł "Innocent" Mocek, były zawodnik "Pingwinów".

Spotkanie rozpoczęło się na mapie wybranej przez Seed - Inferno. Reprezentanci naszego kraju przegrali pierwszą połowę 6:9, grając po stronie CT. Wiele wskazywało na to, że ekipa "Innocenta" nie będzie miała wielkich problemów, by dowieźć wygraną do końca.

Polacy jednak zaczęli odrabiać błyskawicznie straty w drugiej połowie i ostatecznie pokonali rywali 16:11. Świetną postawą wykazał się Michał "MICHU" Muller, strzelając aż 28 fragów na tej mapie.

Kolejną mapą było wybrane przez Polaków Mirage, co dawało naszej drużynie większe szanse na końcowy sukces. Tam już zawodnicy Teamu Kinguin zdecydowanie lepiej sobie radzili. Wygrali pierwszą połowę 10:5 po łatwiejszej stronie CT, a następnie bez większych problemów zdobyli sześć rund po przeciwnej stronie i ostatecznie pokonali Seed 16:9.

Wygrana polskiej formacji oznacza awans na LAN-owy turniej FCBD w Mińsku na Białorusi. Zawody odbędą się w dniach 25-26 listopada.