Reklama

Team Razer szturmuje Evo 2019 oraz The International

Rekordowa liczba elitarnych esportowców Razera stanie na środku sceny podczas najpopularniejszych rozgrywkach tego sezonu.

Firma Razer ogłosiła dzisiaj, że pod skrzydłami Team Razer, podczas finałów EVO 2019 oraz The International (TI9) Dota 2, będzie walczyć rekordowa liczba profesjonalnych esportowców. Obie imprezy to najbardziej prestiżowe turnieje esportowe na świecie, z pulą nagród wynoszącą prawie 31 milionów dolarów.

Zawodnicy Team Razer z Mousesports oraz Team Evil Geniuses (EG) wraz z Kunem ‘Xian’ Ho, grającym w bijatyki, wezmą udział w EVO 2019 w Las Vegas między 2 a 4 sierpnia. W tym samym miesiącu Team EG oraz Alliance pojawią się na TI9 w Szanghaju (20-25 sierpnia). Elitarni esportowcy z Team Razer, napędzani nieustannym dążeniem do zwycięstwa oraz wspierani przez najlepszy sprzęt, zmierzą się w walce ze swoimi konkurentami, podczas gdy miliony widzów będą obserwować ich rywalizację.

Reklama

Pionier esportu od 2005 roku

Razer, od swego powstania w 2005 roku, wspiera i promuje profesjonalny gaming. Pod szyldem Team Razer firma współpracuje z najlepszymi zespołami i graczami na świecie, by tworzyć nowe wydajne urządzenia i przesuwać granice ich możliwości. Dzisiaj, Team Razer składa się z 18 topowych drużyn z 25 krajów.

EVO 2019: Zawodnicy Team Razer

Zawodnicy Team Razer zaczną swoje rozgrywki 2 sierpnia w Las Vegas podczas EVO. Będą rywalizować w tytułach takich jak Super Smash Bros. Ultimate, Tekken 7, Street Fighter V, DragonBall Fighter Z i inne.

EVO 2019 daje dobrą podstawę do epickich walk - w niektórych z nich członkowie Team Razer byli już zwycięzcami. Xian był mistrzem EVO 2013 w Street Fighter IV, członek Team EG Christopher "NYChrisG" Gonzalez wygrał EVO w 2016 roku w Ultimate Marvel vs Capcom 3, a gracz Street Fighter V Ricki "HelloKittyRicki" Ortiz zajął drugie miejsce w Capcom Cup 2016.

Ale zawodnikiem, którego wszyscy będą chcieli pokonać, będzie Benjamin ‘Problem X’ Simon z Mousesports, obecny mistrz EVO 2018 w Street Fighter V.

Problem X na czele ataku

Zajadły w walce zawodnik - grający różnymi bohaterami, Problem X najbardziej znany jest z używania postaci Bisona. 27-letni zawodnik British Pro Tour, zanim dołączył do Mousesports w 2017 roku, zyskał sławę w społeczności Fighting Games Community (FGC). To właśnie wtedy naprawdę zdobył olbrzymią popularność, stając się najgorętszym zawodnikiem Street Fighter w Europie.

Dobrze sobie radząc przez cały 2017 rok, Problem X zakończył Capcom Pro Tour na 7 miejscu i wywalczył wyższą pozycję w FGC dzięki wygraniu najbardziej prestiżowego turnieju EVO 2018, pokonując w Las Vegas najlepszych zawodników z całego świata.

Dzięki porzuceniu codziennej pracy w 2018 roku i uczynieniu grania w Street Fighter V swoim głównym zajęciem, Ben może wspierać innych graczy na swoim kanale na Twitchu TheRealProblemX. Zawodnik szybko stał się jednym z najtrudniejszych i przerażających przeciwników w FGC, który wygrywa mecz za meczem.

Problem X dotychczas wygrał:

  • Sonic Boom 2017
  • Capcom EU Regionals 2017
  • EGX 2017
  • SGB 2017
  • Celtic Throwdown 2017
  • Northwest Majors 2018
  • Sonic Boom 2019
  • April Annihilation 2019
  • Reflect UK 2019

Duet gwiazd Team EG gotowy do zabłyśnięcia

Team EG również będzie silnie reprezentowany podczas EVO 2019. NYChrisG rozsławił swoje imię dzięki zdobyciu mistrzostwa EVO 2016 w Marvel vs Capcom 3. Esportowiec ten udowodnił, że jest wszechstronnym graczem, osiągając mistrzostwo w Street Fighter V jak i innych grach walki. Zawodnik Street Fighter V, HelloKittiRicki, który być może będzie musiał zmierzyć się z Problemem X w starciu supergwiazd Team Razer, do turnieju podchodzi dobrze przygotowany i bez najmniejszych obaw.

Kolejnym esportowcem sponsorowanym przez Team Razer podczas EVO jest Xian. Zapytany o swoje cele w tegorocznych mistrzostwach, powiedział:

Wraz z tyloma najlepszymi esportowcami, pragnącymi pozostawić po sobie ślad, tegoroczne EVO będzie jednym z najbardziej ekscytujących turniejów esportowych sezonu.

The International: Dwóch byłych czermpionów reprezentuje Two Past

Trzy tygodnie po EVO, podczas The International w Szanghaju zmierzą się ze sobą tytani z Team Razer - Evil Geniuses i Alliance, którzy będą rywalizować w turnieju, walcząc o nagrody w wysokości 30 milionów dolarów - największą kwotę w historii esportu. Obie drużyny były już mistrzami TI - Alliance w 2013 roku a Evil Geniuses w 2015 roku.

Team EG - doświadczeni weterani TI

Drużynie Evil Geniuses impreza nie jest obca, gdyż brała w niej udział pięciokrotnie od 2014, zdobywając podium podczas czterech z nich.

Alliance wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło

Alliance zyskał na znaczeniu w 2013 roku, kiedy ich zespół Dota 2, na czele z Jonathanem "Loda" Bergiem, wygrał inauguracyjny turniej TI. Od tego czasu organizacja stała się całkowitą własnością graczy i nadal rozwija swoje dziedzictwo Dota 2. Alliance zdobył znaczną liczbę fanów na całym świecie i ma lub miał w swoim składzie wielu znaczących graczy, takich jak Henrik "AdmiralBulldog" Ahnberg, największy streamer Dota 2 na Twitchu.

Obecnie drużyna z niecierpliwością wyczekuje na rywalizację podczas TI9 i jest gotowa stawić czoła każdemu przeciwnikowi.

Ze względu na to, że Team EG chce podtrzymać swoją dobrą passę, a Alliance zrobi wszystko, aby powrócić na szczyt, obie drużyny są zdecydowanie warte tego, by oglądać ich spotkania w trakcie TI9.

materiały prasowe
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy