Reklama

The Streamer Awards - wyniki wręczenia nagród

​W nocy z 11 na 12 marca polskiego czasu odbyła się gala The Streamer Awards organizowana przez streamerkę QTCinderellę. Współprowadzącą wydarzenie była inna znana osobowość internetowa i bizneswoman - Rachell Hofstetter, znana lepiej jako "Valkyrae". Kto został wyróżniony w poszczególnych kategoriach, a kto musiał obejść się smakiem?

Najlepsi streamerzy pojawili się na gali

Była to już druga edycja gali The Streamer Awards mająca na celu wyłonić najlepszych twórców minionego roku oraz najlepsze gry roku na streamach. W tym roku nominowanych zostało wiele gwiazd platformy Twitch.tv, która jest także jednocześnie partnerem gali. Wśród uczestników gali znalazły się takie osobistości, jak Ludwig Ahgren, xQc, Kei Cenat czy arcymistrz szachowy i jeden z najlepszych aktualnie grających szachistów na świecie - Hikaru Nakamura.

Reklama

Nagrody przyznawano w wielu dziedzinach. Na przykład dla streamera gier battle royale, najlepszego streamera IRL, czy z poszczególnych gier, jak VALORANT, Minecraft oraz League of Legends. Kto otrzymał wyróżnienie w najważniejszych kategoriach tego wieczoru?

Wyłoniono najlepszych twórców na Twitchu

Najlepszym streamerem League of Legends w 2022 roku ogłoszony został tyler1. Mężczyzna jest najpopularniejszym twórcą na Twitchu zajmującym się tematyką gry od Riot Games. Natomiast w kategorii gry VALORANT wygrała twórczyni znana pod pseudonimem Kyedae. Najlepszym streamerem, mający różnorodny content został xQc.

Nie jest to żadne zaskoczenie, gdyż ten twórca jest jednym z najpopularniejszych gwiazd Twitcha biorąc pod uwagę ogólnoświatową scenę. Duży zawód mogą odczuwać siostry Alexandra oraz Andrea Botez w kategorii szachowej. Zwyciężył tam GothamChess, ale wielu upatrywało rolę faworytek wśród znanych sióstr mieszkających na co dzień w Kanadzie.

W głównej kategorii - Streamer Roku wygrał Kei Cenat - amerykański streamer zajmuje się głównie komediowym contentem, rozgrywką na serwerach online GTA V oraz rozmowami z widzami.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Valkyrae
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy