Reklama

To koniec! Nie będzie więcej legendarnych polskich rozgrywek esportowych

ESL Mistrzostwa Polski od 15 lat przyczyniły się w ogromnym stopniu do rozwoju polskiego esportu. Rozgrywki promowały tę dziedzinę i konkretnych zawodników, którzy dzięki udziałowi w lidze mogli zostać bardziej rozpoznawalni i rozwijać swoje kariery. Teraz jednak nadszedł smutny koniec. Centrala ESL FACEIT Group podjęła decyzję o rezygnacji z cyklu ESL National Championship, w który wchodziły ESL Mistrzostwa Polski.

ESL Mistrzostwa Polski tworzyły historię polskiego esportu

ESL Mistrzostwa Polski miały swój początek w 2008 roku. Od tego czasu były stałym punktem rozgrywek na polskiej mapie esportowej. Liga przyczyniła się w ogromnym stopniu do rozwoju polskiej sceny gier wideo. Rozgrywki te od samego początku cechowały się wielkim profesjonalizmem, a ich wygranie oznaczało bardzo duży prestiż w rodzimym esporcie. Łącznie przez te lata rozegrano aż 28 sezonów w systemie wiosna-jesień (po dwa sezony na rok).

To właśnie w ESL Mistrzostwach Polski wielu utytułowanych zawodników rozpoczynało swoją profesjonalną karierę, wygrywając w tych rozgrywkach pierwsze swoje mecze czy trofea na scenie. Teraz jednak to się kończy.

Reklama

ESL FACEIT Group zdecydowało się właśnie na zakończenie lokalnych rozgrywek esportowych pod ich szyldem i ESL National Championships stanie się historią. Rozegrany zostanie jeszcze jeden sezon, a następnie nadejdzie koniec. Oświadczenie w tej sprawie ESL Polska opublikowało w mediach społecznościowych.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od ludzi, którzy od lat śledzili ESL MP. Wyrażają oni ogromny żal wobec takiej decyzji centrali ESL FACEIT Group. Na wieść o likwidacji Mistrzostw Polski emocjonalnie zareagował jeden z najbardziej znanych ekspertów w CS:GO w naszym kraju.

Emocjonalne wpisy ludzi związanych z esportem

Informacja ta bardzo szybko obiegła polską scenę i zasmuciła wiele osób związanych z rodzimą sceną. Emocjonalny wpis popełnił m.in. wieloletni komentator ESL Mistrzostw Polski, trener i analityk - Kuba "KubiK" Kubiak. Nie kryje on smutku z powodu zakończenia tych istotnych dla całej esportowej Polski rozgrywek.

Swój komentarz w serwisie X.com (znanym wcześniej jako Twitter) zamieścił także Mikołaj "rekd" Bryła, który w przeszłości był związany z ESL Mistrzostwami Polski, a obecnie zajmuje się rozgrywkami w grę VALORANT.

Nieznana przyszłość krajowych lig esportowych ESL-a

Jak na razie nie wiadomo, czy ESL planuje stworzenie jakichkolwiek rozgrywek wewnątrzkrajowych rozgrywek ligowych. Wiele na to wskazuje, że na tę chwilę nie, ale nie można takiego ruchu wykluczyć w przyszłości.

Na tę chwilę EFG chce skupić się bardziej na międzynarodowych rozgrywkach, zostawiając te wewnętrzne nieco z boku. Gracze wyrażają jednak ogromną nadzieję, że lokalne zawody jeszcze wrócą a zawody na szczeblu wewnętrznym ponownie będą dostarczały ogromnych emocji nad Wisłą.

Po zamknięciu ESL Mistrzostw Polski największymi wewnętrznymi rozgrywkami pozostaje Polska Liga Esportowa.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO | ESL Mistrzostwa Polski

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy