Reklama

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege: Zapowiedź planów dot. gry na 2022 rok

​Ubisoft ogłosił ambitne plany na 2022 r. związane z grą Rainbow Six Siege, która niedawno przekroczyła próg 80 milionów graczy. Rok 7. wprowadzi do gry po raz pierwszy od trzech lat nowe mapy, a także nowe stałe tryby rozgrywki (w tym drużynowy deathmatch), kolejne zmiany promujące pozytywne zachowania oraz wiele innych aktualizacji.

W 6. roku Rainbow Six Siege wzbogaciło się o czterech nowych operatorów, wiele gruntownych przeróbek map, liczne aktualizacje poprawiające balans operatorów, tryb prywatności, ulepszenia UI i HUD oraz wiele innych zmian. W 7. roku firma Ubisoft zamierza kontynuować działania zgodne ze swoim długoterminowym zobowiązaniem, aby uczynić Rainbow Six Siege ekscytującą, przemyślaną i uczciwą grą.

Mapa drogowa na 7. rok

Demon Veil - pierwszy sezon 7. roku - wprowadzi japońską obrończynię Azami, nową irlandzką mapę z country clubem oraz stały tryb drużynowego deathmatchu. Drugi sezon wprowadzi belgijskiego operatora oraz mapę przeznaczoną do drużynowego deathmatchu osadzoną w Grecji. Trzeci sezon zaoferuje operatora z Singapuru oraz nową mapę przeznaczoną do rywalizacji. Ostatni operator tego roku będzie pochodził z Kolumbii.

Reklama

System zachowania i reputacji graczy

W trakcie 7. roku zespół deweloperów podejmie kroki w celu zwalczania problemów związanych z konkretnymi zachowaniami graczy i kontynuowania zapoczątkowanych w 6. roku inicjatyw zapobiegających oszustwom, takim jak system reputacji. Pierwszy sezon wprowadza usprawnienia w wykrywaniu griefingu i rozłączania się graczy. Sezon drugi skupi się na graczach, którzy nadużywają bratobójczego ognia, nakładając na nich sankcje ograniczające odwrotny bratobójczy ogień, a także zajmie się kwestią anulowania meczów.

W trzecim sezonie gracze będą mogli skorzystać z opcji raportowania w powtórce meczu, aby zgłaszać nękanie na czacie głosowym i wideo. Trzeci sezon wprowadzi również punkty reputacji dla graczy, które będą wykorzystywane od czwartego sezonu w ramach systemu nagród i kar mających na celu eliminowanie z gry osób łamiących wielokrotnie zasady. W 7. roku zespół deweloperów będzie kontynuował dążenie do celu, jakim jest stworzenie bezpiecznego i sprawiedliwego środowiska dla wspólnej zabawy.

Przepustka 7. roku

Do 21 marca, gracze mogą kupić dostępną przez ograniczony czas przepustkę roczną za 30 dolarów lub przepustkę roczną premium za 60 dolarów. Przepustka roczna odblokowuje cztery sezonowe przepustki bitewne, które zawierają 14-dniowy wczesny dostęp do nowych operatorów przed ich premierą. Roczna przepustka premium odblokowuje cztery przepustki bitewne, wczesny dostęp do nowych operatorów, wyjątkowe egzotyczne skórki na broń, kredyty VIP i wiele innych korzyści. Gracze, którzy zakupią roczną przepustkę premium, odblokują również 20 dodatkowych poziomów ze 100 dostępnych, dzięki czemu szybciej otrzymają nagrody.

Konsolowa rozgrywka

Gracze konsolowi otrzymają w tym roku kilka przygotowanych z myślą o nich aktualizacji, w tym możliwość personalizacji kontroli celowania, nowe predefiniowane zestawy sterowania oraz ustawienia pola widzenia.

Funkcje wprowadzające nowych graczy

Aby lepiej wprowadzić nowych graczy do Rainbow Six Siege, 7. rok dodaje strzelnicę - grywalną przestrzeń do trenowania i eksperymentowania bez presji związanej z meczem. Kolejne narzędzie wprowadzające do gry - porady operatorów - pozwoli graczom poznać każdego z dostępnych operatorów i ich gadżety, a także wskazówki, które mogą być pomocne w strategiach obrony lub ataku.

Aktualizacje balansu i playlisty

Zespół deweloperów będzie w tym roku kontynuował prace nad kilkoma operatorami, w tym nad Zerem, Banditem, Dokkaebi i Thatcherem. Rok 7. rozszerzy też na stałe playlistę o drużynowy deathmatch i tryb arcade oraz odświeży rankingi, aby lepiej odzwierciedlały postępy gracza.

Pod koniec roku 2022 Rainbow Six Siege zostanie wzbogacone o rozgrywkę międzyplatformową i przenoszenie postępów między platformami.

Esporter/materiały prasowe
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy