Reklama

Reklama

Toyota GR 86 wjeżdża do gry

​Od 8 lipca w grze Gran Turismo Sport dostępne jest najnowsze coupe Toyoty, czyli GR 86. To trzeci globalny model z linii GR, który trafił do świata wirtualnego. Samochód będzie wykorzystany podczas sierpniowej rundy pucharu TGR GT Cup.

Toyota Gazoo Racing bardzo angażuje się w e-motorsport. Sportowe ramię japońskiego koncernu patronuje wirtualnym rajdowym mistrzostwom świata, w 2020 roku wystawiło dwa zespoły w inauguracyjnym Virtual 24 Hours of Le Mans, ale stwarza też szansę milionom graczy na całym świecie, by mogli pojeździć wirtualnymi odpowiednikami ich aut. I te samochody także online stają się hitami. Razem z twórcami gry Gran Turismo Sport stworzono wirtualne odpowiedniki dwóch pierwszych globalnych modeli sygnowanych przez Gazoo Racing - GR Supry i GR Yarisa. I w grze kupiło te auta łącznie ponad dwa miliony graczy.

Reklama

GR 86 ma szansę powtórzyć osiągnięcie swoich poprzedników. Wirtualne wydanie nowego coupe Toyoty zostało dodane do Gran Turismo Sport 8 lipca, czyli na długo zanim pierwszy egzemplarz drogowego auta trafił do klienta. Samochód w grze będzie kosztował 86 tys. Cr.

Model GR 86 został po raz pierwszy pokazany w kwietniu podczas prezentacji online, a w dniach 8-11 lipca będzie można go zobaczyć podczas przejazdów w trakcie Goodwood Festival of Speed. Samochód jest następcą kultowego GT86, który znalazł około 200 tys. nabywców, i wykorzystuje ten sam klasyczny układ, w którym silnik znajduje się z przodu, a napęd przekazywany jest na tylną oś.

GR 86 ma nowy, większy silnik (2,4 litra) typu bokser o większej mocy, a na poprawę właściwości jezdnych wpłynęła niska masa oraz bardzo sztywna konstrukcja. Toyota chwali się, że w produkcji auta, a zwłaszcza jego elementów aerodynamicznych, wykorzystano doświadczenia ze sportowej działalności Toyota Gazoo Racing.

GR 86 w TGR GT Cup

Wirtualna premiera samochodu jest związana z trwającym Toyota Gazoo Racing GT Cup 2021. To puchar dla posiadaczy konsol PlayStation, w którym rywalizują w siedmiu eliminacjach o awans do zaplanowanego na grudzień światowego finału. Podczas rund kwalifikacyjnych w swoich strefach kontynentalnych ścigają się za kierownicą samochodów z linii GR, aut sportowych Toyota Gazoo Racing czy klasyków japońskiej marki na najbardziej legendarnych torach świata.

Do tej pory wirtualni kierowcy z całego świata ścigali się za kierownicą GR Yarisa, GR Supry, a także jednomiejscowej wyścigówki SF19 znanej z japońskiej serii Super Formula, kultowego coupe 2000GT, a także wyścigowej odmiany GR Supry. GR 86 będzie szóstym modelem dostępnym w ramach TGR GT Cup. Gracze będą rywalizować na australijskim torze Mount Panorama już 22 sierpnia. A to oznacza ponad miesiąc na treningi za kierownicą najnowszego coupe Toyoty.

Ale to prawdopodobnie nie jedyna okazja, gdzie GR 86 zostanie wykorzystane do wirtualnego ścigania. Branżowy portal gtplanet.net spekuluje, że to tym autem będą rywalizować zawodnicy w ramach pierwszej rundy 2021 FIA Gran Turismo Championship Stage 2.

Esporter/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Gran Turismo Sport

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy