Reklama

Trailer 7. sezonu Apex Legends pokazuje nową mapę i pojazdy

​Electronic Arts i Respawn Entertainment podzielili się szczegółami na temat siódmego sezonu zmagań rankingowych w sieciowym Apex Legends. Przygotowany materiał wideo prezentuje nową mapę - Olimp - a także bohaterkę - Horizon - oraz szereg innych zmian i innowacji wprowadzanych do gry.

"Wstąp do pięknego, pełnego zieleni miasta pośród chmur. Tylko patrz pod nogi - upadek będzie długi i bolesny" - czytamy w opisie Olimpu. Jak sugeruje już sama nazwa, mamy do czynienia z futurystycznym osiedlem unoszącym się w przestworzach, więc upadek faktycznie będzie bolesny.

Reklama

Lokacja wydaje się być nico mniejsza od standardowej mapy, lecz atrakcji z pewnością nie zabraknie - a gęstsza zabudowa będzie promowała rywalizację. Być może tak się jednak tylko wydaje, ponieważ twórcy wprowadzają nawet małe statki transportowe dla szybszego przemieszczania się graczy.

Wspomniana bohaterka - Horizon - to genialny naukowiec ze Szkocji, podczas rywalizacji posługujący się głównie pułapkami. W materiale wideo widać, że jedna z nich wyrzuca całą drużynę przeciwnika w powietrze, a inna tworzy czarną dziurę, wciągającą i eliminującą oponentów.

Wspomniany pojazd - Trójząb - to całkiem interesująca nowość, pozwalająca na przemieszczanie się po mapie całemu zespołowi - towarzysze zajmują miejsca po bokach, mogąc skutecznie prowadzić ostrzał. Sprzęt nie jest zbyt szybki, ale posiada funkcję "boost", gwarantującą chwilowe wzrosty.

Począwszy od siódmego sezonu - startującego 4 listopada - Apex Legends będzie dostępne także na Steamie, z zachowaniem postępów zgromadzonych na platformie Origin. Za samo logowanie się otrzymamy specjalne zawieszki związane tematycznie z tytułami wyprodukowanymi przez Valve.

Wśród pozostałych nowości pojawi się między innymi możliwość zakładania klubów, czyli własnych społeczności wewnątrz gry. Do tego oczywiście kolejna przepustka sezonowa do kupienia oraz odblokowania, obejmując ponad setką przedmiotów kosmetycznych - i nie tylko - do zdobycia.

Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama