Reklama

Train poza turniejową pulą map CS:GO

​Ubiegłej nocy Valve podjęło sensacyjną decyzję w sprawie jednej z najpopularniejszych map w CS:GO. Amerykańskie studio zadecydowało, że Train znalazł się poza pulą lokacji rozgrywanych na turniejach. Zastąpił go Ancient, który nigdy wcześniej, która debiutuje w zestawieniu map.

Takiej aktualizacji kibice i przede wszystkim gracze CS:GO z całą pewnością się nie spodziewali. W nocy z poniedziałku na wtorek po północy gruchnęła wiadomość, że Train zostanie usunięty z oficjalnej puli map rozgrywanych na turniejach. Była to bardzo sensacyjna wiadomość, gdyż Train cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród drużyn i był jedną z najczęściej wybieranych map przez drużyny.

Reklama

Gracze spodziewali się bardziej, że modernizacja może czekać Mirage’a, czy Vertigo może być usunięte, kosztem słynnych Cache’a czy Cobblestone’a, których od bardzo dawna nie możemy oglądać w oficjalnych rozgrywkach. Tak się jednak nie stanie. W "karuzeli" lokacji Train został zastąpiony przez Ancient. "Średniowieczna" mapa przypominał słynnego Azteca czy odrobinę Cobblestone’a.

Społeczność CS:GO jest bardzo podzielona w kwestii tego posunięcia ze strony Valve. Wiele głosów jest poparcia, ale także do głosu doszli niezadowoleni zawodnicy. Wielu graczy nie jest zainteresowany dodawaniem nowych map, gdy w zanadrzu znajdują się te uznawane za legendarne.

Cobblestone był jedną z chętniej oglądanych map, a niektóre akcje przeszły do historii. Tak samo sprawa wygląda z Cache’m, za którym fani CS:GO również tęsknią i dawno przeszedł przemianę.

Jak na razie będzie można zapewne zobaczyć na streamach, jak profesjonalni gracze uczą się nowej lokacji. Dlatego należy się spodziewać wielu treści dostarczanych z lokacji Ancient.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje