Reklama

Reklama

Tryb Fortnite: Ratowanie Świata z opóźnionymi zmianami

​Wydaje się, że już tylko ci najbardziej zaangażowani gracze pamiętają, że Fortnite nie zaczynało jako darmowa produkcja battle royale, lecz odpłatny symulator sztuki przetrwania i budowania, pod nazwą Ratowanie Świata. Nie ma się co wstydzić, deweloperzy z Epic sami wydają się zapominać.

Nagły i ogromny wzrost popularności battle royale sprawił, że twórcy skierowali większość uwagi oraz mocy przerobowych właśnie w tym kierunku. Ratowanie Świata nadal istnieje, lecz jest traktowane nieco po macoszemu. Jednym z głównym planów dla tej opcji zabawy było przejście na darmowy model Free to Play, jeszcze w tym roku.

Teraz ogłoszono jednak, że ta kluczowa zmiana nie zostanie wprowadzona zgodnie z planem i trzeba będzie poczekać do 2019 roku. "Konieczny jest szereg zmian w funkcjonalności mechanizmów oraz system skalowania serwerów, jakiego naszym zdaniem wymaga model darmowy" - tłumaczy Epic Games.

Reklama

"Od momentu premiery w lipcu 2017 roku kampania Ratowanie Świata znacznie się rozrosła, a popularność Fortnite sięgnęła niespotykanego dotąd poziomu. Musimy dostosować nasze możliwości do rzesz graczy, którzy dołączą do rozgrywki i zagwarantować im wrażenia na odpowiednim poziomie. Dotyczy to zarówno dotychczasowych, jak i nowych graczy, dlatego nie spieszymy się i dbamy, aby wszystko odbyło się tak, jak powinno" - dodają twórcy.

Jednocześnie nadal powstają mniejsze aktualizacje. Jedna z nadchodzących łatek powinna gruntowanie odświeżyć interfejs użytkownika, w tym wprowadzenie ekwipunku. "Zmieniamy strukturę opcji menu, aby było je łatwiej znaleźć oraz modyfikujemy zadania samouczka ze starego interfejsu w taki sposób, by wykorzystywały nowy system powiadomień" - tłumaczą twórcy.

Nowy i zaktualizowany zostanie także system bohaterów. Został przeprojektowany, aby wprowadzić więcej możliwości podczas dobierania wyposażenia. Do dyspozycji będzie sześć pól bohaterów, a nie trzy, jak było to dotąd. Wybór głównego bohatera, odpowiedzialnego za dowodzenie, oraz pięciu dodatkowych będzie wpływać na profity i cechy.

Co jednak, jeśli twórcy zmienią lub usuną coś, za co gracze wcześniej zapłacili? "Pracujemy nad funkcją zwrotów za inwestycje, która będzie aktywowana zawsze po wprowadzeniu przez nas znaczących zmian do schematów, bohaterów, ocaleńców, obrońców lub innych elementów, które udało ci się ulepszyć" - zapewniają.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy