Reklama

TSM wygrywa Apex Legends EXP Invitational

​Prowadzili po pierwszym dniu I nie odpuścili do samego końca. Team Solo Mid wyjechało z Minneapolis bogatsze o tytuł najlepszej drużyny Apex Legends oraz okrągłe 30 tysięcy dolarów.

Już pierwszy dzień wskazywał na to, że TSM, w składzie Jordan "Reps" Wolfe, Mac "Albralelie" Kenzie Beckwith oraz Phillip "ImperialHal" Dosen, mogą pokusić się o zgarnięcie złota na Apex Legends EXP Invitational. Po zakończonym turnieju ogromne wrażenie robią same statystyki. Zawodnicy zakończyli rozgrywki z 30 zabójstwami na koncie, utrzymując jednocześnie średnią piątego miejsca w każdym meczu.

Patrząc na wydarzenia minionego weekendu, placement był zdecydowanie najważniejszym aspektem gwarantującym TSM zwycięstwo, czego nie wzięły pod uwagę niektóre drużyny. Wiele zawodników postawiło na ryzyko i ciągłą agresję, zdobywając imponujące liczby zabójstw, ale nie przykuwając jednocześnie zbyt dużej uwagi do miejsca, jakie zajmowali podczas meczów.

Reklama

Trójce z TSM udało się trzymać obu tych wytycznych, co ostatecznie pozwoliło im stanąć na szczycie podium. Nie obyło się oczywiście bez odrobiny emocji. Drugiego dnia do granic swoich możliwości wspięli się bowiem zawodnicy Sentinels. Chociaż ostatecznie skończyli turniej na trzecim miejscu, to oni sprawili, że TSM musiał dbać o każdy, pojedynczy punkt aż do ostatniej gry.

Team Reciprocity oraz Sentinels, w turnieju odpowiednio na drugim i trzecim miejscu, to zdecydowanie jedne z największych niespodzianek Apex Legends EXP Invitational. Gdyby sam fakt pokonania wielu świetnych drużyn nie był wystarczający, wśród zawodników Team Reciprocity znalazł się również złoty medalista Halo 5 z 2016 Aspen X Games, Eric "Snip4down" Wrona, który grał na kontrolerze.

Apex Legends EXP Invitational pokazał, że gra ma spory potencjał na scenie esportowej. Teraz pozostaje już tylko czekać na kolejne turnieje i zobaczyć, czy EA planuje wykorzystać nadażającą się okazję.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy