Reklama

Turniej Apex Legends bez transmisji w telewizji - przez niedawne ataki w USA

​Amerykańska stacja telewizyjna ESPN zdecydowała się anulować zaplanowaną transmisję turnieju X Games Apex Legends Invitational, ze względu na niedawne ataki w miastach El Paso w Teksasie oraz Dayton w Ohio, w wyniku których zginęło co najmniej 31 osób, a wiele więcej zostało rannych.

Program był już zaplanowany i miał odbyć się na ESPN2 w niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 16:00 polskiego czasu. Zamiast tego stacja pokaże kolejny odcinek standardowego programu informacyjnego E:60, zajmującego się nowinkami z przeróżnych dziedzin sportu z całego świata.

Doniesienia o zmianie planów przekazał dziennikarz zajmujący się esportem, Rod "Slasher" Breslau. Ten podzielił się wewnętrznym komunikatem, w którym włodarze stacji wyjaśniają, że rezygnacja z transmisji turnieju wynika z chęci "uszanowania ofiar i poszkodowanych w niedawnych zamachach".

Reklama

Komunikat datowany jest na 6 sierpnia, co sugeruje, że decyzję podjęto już jakiś czas temu, dokładnie trzy dni po atakach w miastach El Paso i Dayton. Nie jest to chyba jakaś wielka strata dla miłośników Apex Legends, ponieważ program miał być powtórką - turniej odbył się w dniach 2 i 3 sierpnia.

ESPN2 chciało pokazać skrót z najważniejszymi wydarzeniami i momentami. Co więcej, program nadal planowany jest do emisji w późniejszym terminie, a pojawi się także bez większych przeszkód w ESPN3, gdzie - jak widać - ofiar i poszkodowanych nie trzeba już w żaden sposób szanować.

Turniej pod krótką nazwą EXP Invitational - Apex Legends at X Games Minneapolis odbył się w ubiegły weekend, z pulą nagród na poziomie 150 tysięcy dolarów. Wygrał zespół Team SoloMid, w składzie Albralelie, Reps oraz ImperialHal. Zwycięzcy wrócili do domów bogatsi o 30 tys. dolarów.

Na drugiej lokacie uplasował się Team Reciprocity (24 tys. dolarów), a podium zamknęło Sentinels (21 tys.). Zabrakło Polaków, choć w ramach europejskich kwalifikacji dostali się między innymi Czesi z NAGANO1998, najwyraźniej miłośnicy japońskiej Olimpiady. Zmagania zakończyli na 13. miejscu.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy