Reklama

Twitch: „EWROON” i Polsat Games zdominowali lipiec

​W lipcu na polskiej scenie Twitcha było bardzo interesująco. Wśród pojedynczych streamerów dominował "EWROON", który dość mocno zdystansował wszystkich swoich rywali. Wielu widzów zgromadził także twitchowy kanał stacji Polsat Games. Były tam pokazywane rozgrywki między innymi w League of Legends oraz Rainbow Six: Siege.

Pierwsza połowa tego roku należała zdecydowanie do szachisty Bartosza "xntentacion" Rudeckiego. 22-latek zawojował polskiego Twitcha na przełomie ubiegłego i obecnego roku. Fala popularności unosiła się mniej więcej do połowy 2021 roku.

Wtedy nadeszło załamanie i zaczął tracić widzów. W ostatnim czasie ta strata wynosiła nawet 50%. Rudecki już nie gromadził kilkudziesięciotysięcznej widowni, a jego na jego miejsce zaczęli wracać już wcześniej dobrze znani szerszej publice twórcy.

Trzeba przyznać, że ubiegły miesiąc należał zdecydowanie do "EWROON-a". Znany od lat streamer może się pochwalić średnią widzów na poziomie 12 tysięcy. Drugi w tym zestawieniu "POPO" miał ich o dwa tysiące mniej.

Reklama

Fani oglądali go łącznie przez ponad 2 miliony godzin, co wydaje się być kosmicznym wręcz osiągnięciem. Wystarczy wspomnieć, że żaden inny influencer nie zbliżył się nawet do jednego miliona.

Należy również wyróżnić stację Polsat Games. Popularny kanał telewizyjny był najchętniej oglądanym nadawcą, który transmitował League of Legends, dopiero za Polsat Games uplasowali się najbardziej znani twórcy z tej gry.

Wśród kobiet najczęściej oglądana była "Navcia", drugie miejsce zajęła "Yuna", a podium zamknęła "Maalinh". Wszystkie wymienione w tym materiale nicki powinny być już znane użytkownikom Twitcha.

Jednak na polskiej scenie w ostatnich miesiącach było bardzo dużo przetasowań. Wiele wskazuje na to, że wszystko wraca do statusu quo i twórcy o ugruntowanej pozycji, nie stracą dużej liczby fanów.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy