Reklama

Reklama

Twitch: Gwiazda platformy oczekuje zakazu hazardu

Hazard na Twitchu stał się bardzo popularną kategorią. Wielu czołowych twórców promuje tego typu działalność skierowaną dla dorosłej publiki. Swój sprzeciw wobec branży hazardowej na tej platformie wyraziła "Pokimane" - jedna z największych gwiazd internetu.

Hazard na Twitchu budzi kontrowersje

W ostatnim czasie na Twitchu bardzo dużo się dzieje. Popularne kategorie, które jeszcze chwile temu były na świecznikach - czyli takie, w których na pierwszym planie widniały półnagie streamerki w basenach bądź uprawiające tzw. ASMR to może być już melodia przeszłości.

Obecnie, coraz częściej poruszany jest temat hazardu i streamerów, którzy na swoich transmisjach grają w Pokera, ruletkę, Black Jacka czy wszelkie inne produkcje nacechowane znamionami hazardu. Oprócz tego, wielu z tych twórców zawarło lukratywne kontrakty z właścicielami kasyn online - opiewające na wielotysięczne, a nawet milionowe kwoty. Taki proceder budzi sprzeciw wielu twórców.

Reklama

Regularnie oni podnoszą tę kwestię, oczekując, że zarządcy platformy uporządkują ten problem. Niedawno swoje zdanie na ten temat wygłosiła "Pokimane" - jedna z największych gwiazd Twitcha bez podziału na kategorie. Kobieta wyraziła swoje stanowisko w bardzo jasnych słowach.

"Pokimane" wyraża sprzeciw

Streamerka wypowiedziała swoje zdanie na Twitterze. Napisała tam, że według niej hazard na Twitchu powinien być zbanowany. Głównym argumentem przeciwników w tej dyskusji zazwyczaj jest fakt, że Twitcha odwiedzają w większości widzowie nieletni, którzy według nie mogą korzystać z gier hazardowych.

Twórcy reklamujący tego typu działalność, zazwyczaj wspominają o tym, lecz jednak niesmak pozostaje. Jednak tego typu oświadczenia ze strony wielkich gwiazd Twitch.tv mogą nieść skuteczną presję na władze platformy, by nieco zmodyfikować regulamin, żeby taki proceder nie miał więcej miejsca.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | Pokimane

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy