Reklama

Twitch: Jakie gry były najchętniej oglądane w sierpniu?

​Okres wakacji jest już z nami, więc Twitch prawdopodobnie zacznie wchodzić na większe obroty, co poskutkuje wzmożonym ruchem, większą widownią u streamerów i sporą aktywnością. Przyjrzeliśmy się bliżej liczbom i statystykom minionego miesiąca na najpopularniejszej platformie do streamowania.

Tak jak miniony lipiec prezentował się statystycznie gorzej od czerwca, tak w sierpniu nastąpiły kolejne spadki, względem miesiąca ubiegłego. Suma oglądalności na Twitchu w godzinach - spadła o 890 tysięcy, co stanowi blisko 1,2 procenta. Ilość transmitujących kanałów i twórców również w tym aspekcie wypadła gorzej niż w lipcu.

Prawdopodobnie jednak, wrzesień przyniesie trochę świeżości i powrót na właściwe tory. Okres wakacyjny się zakończył na dobre, twórcy na Twitchu wracają do pracy, więc spodziewać się można wzmożonego ruchu i wzrostów w popularnym serwisie do transmisji.

Reklama

Jakie gry były najchętniej oglądane w sierpniu?

Od dłuższego już czasu, niepodzielnym królem oglądalności na Twitchu jest produkcja od Rockstar Games, a więc GTA V. Sumaryczna ilość oglądanych przez widzów godzin wyniosła w tym przypadku blisko 142 miliony (o 4% lepiej niż w lipcu). Na drugim stopniu podium uplasował się League of Legends (134 miliony), a trzecie miejsce, co jest lekkim zaskoczeniem, zajął Apex Legends (89 miliony i wzrost o 78% względem lipca).

W dalszej kolejności znalazł się Valorant (75 milionów), a tuż za nim - popularny ostatnimi czasy Minecraft (73 miliony). Jeśli chodzi o największą widownię w jednym czasie - wspomniany LoL zdominował konkurencję (930 tysięcy oglądających), a tuż za nim - Minecraft z wynikiem 897 tysięcy.

Dużymi trendami wzrostowymi cieszyła się gra "Back 4 Blood", która co prawda oficjalną premierę będzie miała dopiero 21 października, jednak widownia mogła już obserwować część rozgrywki na Twitchu.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy