Reklama

Reklama

Twitch: Koreańscy streamerzy stracą jedną z ważnych opcji

Platforma Twitch.tv zyskuje z roku na rok coraz bardziej globalny zasięg. W ostatnim czasie wielu koreańskich streamerów zrobiło tam sporą karierę. Okazuje się, że czekać teraz będzie na nich pewna bariera. Twórcy z tego kraju nie będą mogli zapisywać powtórek oraz klipów.

Koreańczycy coraz liczniejsi na Twitchu

Korea Południowa od wielu lat jest jednym z wiodących krajów w świecie gamingu. To właśnie w tym azjatyckim kraju rozwój gier wideo jest jednym z najbardziej prężnych w na świecie. Koreańczycy specjalizują się w różnych gatunkach oraz w esporcie. Szczególnie takie gry jak "DOTA 2", "League of Legends" czy "StarCraft II" są swoistym "oczkiem w głowie" Koreańczyków. Esportowi przedstawiciele tego kraju osiągają ogromne sukcesy na całym świecie w wymienionych tytułach.

Reklama

Za tym idzie coraz większa popularność Koreańskich streamerów i streamerek na platformie Twitch.tv. W ostatnim czasie wielu twórców zrobiło sporą karierę w tym serwisie. Od grudnia na Twitchu jednak dojdzie do istotnej zmiany, która utrudni korzystanie z Twitcha wielu użytkownikom z Korei i z innych krajów, którzy śledzą koreańskich twórców. O co chodzi?

Koreański Twitch mocno uszczuplony

Zarządcy Twitcha postanowili, że zawieszają usługę VOD na Twitchu dla twórców z Korei Południowej. Będzie to dotyczyło zarówno całych archiwalnych transmisji, jak i klipów robionych przez fanów. Powody tej decyzji nie są jasne. Mówi się o tym, że jest to swego rodzaju protest wobec rosnących w kontrowersyjny sposób cen za korzystanie z internetu w Korei Południowej.

Warto wspomnieć, że zmiana regulaminu będzie dotyczyła również ludzi zagranicy, którzy także nie będą mogli oglądać klipów i powtórek. Należy przyznać, że jest to zaskakujący ruch ze strony Twitcha. Zapisywane transmisje (VOD) oraz klipy są jednymi z najważniejszych funkcjonalności całego serwisu, więc trudno sobie wyobrazić, by w jakimś kraju nie były one dostępne. Jak na razie nie wiadomo, czy Koreańczycy będą postulowali o zmianę tego punktu w regulaminie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy