Reklama

Twitch: Kuriozum związany z banicjami trwa. Za co można dostać zawieszenie konta?

​Twitch.tv - czyli największy serwis streamerski słynie z żelaznego, dla wielu pozbawionego transparentności regulaminu. Mamy kolejny przykład, który poniekąd potwierdza, że zawieszenie konta na portalu można już otrzymać niemal za wszystko.

Bardzo mocno przekonała się o tym Polska streamerka nadająca pod pseudonimem "LubieBycZabijana", która otrzymała permanentną banicję na Twitchu. Sęk w tym, że dziewczyna transmitowała z powodzeniem od ponad ośmiu lat, a powodem blokady konta była "nieodpowiednia nazwa użytkownika".

Regulamin Twitcha uznał, że konto w pewien sposób narusza standardy i wytyczne społeczności, które obowiązują na platformie. Sprawa wydaje się być absurdalna, zważając chociażby na fakt, jak długi czas streamerka utrzymywała się wśród grona twórców na tej platformie.

Reklama

"Nasza koleżanka, która też streamuje od dłuższego czasu dostała permanentny ban od Twitcha za nazwę swojego kanału/konta (...). Twitch uznał to za poważny problem, po kilku latach używania konta dał permanentną banicję zamiast nakazać zmiany nicku konta na inne" - napisał na swoim Twitterze "Bonkol - popularny polski streamer.

Pod wpisem rozgorzała dyskusja, która w dużej mierze skupiała się na analizie i punktowaniu nietransparentnego i niejasnego regulaminu Twitcha.

"Mam zmienić nick?" - pytał żartobliwie jeden z użytkowników, który na Twitterze funkcjonuje pod pseudonimem "ZjemCiKolege". Inni komentujący również zwracali uwagę na to, że gigant streamerski również bardzo często nie stosuje się do regulaminów, które przecież sam ustanowił i wcielił w życie.

Jak potoczą się losy polskiej streamerki? Tego póki co nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że dziewczyna złożyła oficjalne odwołanie do administracji serwisu, które być może przyniesie jakieś pozytywne w skutkach rozwiązanie.

Najlepsze tematy

Reklama