Reklama

Twitch otrzymał nową cenną funkcją. Streamerzy wykorzystają ją w jeden sposób

Na początku czerwca Twitch, największy serwis do prowadzenia transmisji na żywo, wyposażony został w całkowicie nową funkcjonalność. "Chat Warnings" to kolejna opcja pozwalająca zadbać o bezpieczeństwo na kanale i streamie.

Twitch jako największy hegemon branży, wielokrotnie w swojej historii zmagał się z olbrzymią toksycznością, nękaniem czy rajdami botów, które mocno nadwyrężały kondycją platformy.

Właściciele Twitcha kilkukrotnie wszczynali rozmaite akcje, których zadaniem było wyeliminowanie wszystkiego, co powyżej. Czy finalnie ta sztuka się udała? Nie do końca, choć i tak od pewnego czasu w serwisie należącym do Amazona, zrobiło się nieco spokojniej.

Reklama

Dokładnie 5 czerwca Twitch otrzymał całkowicie nową funkcję o nazwie "Chat Warnings". Opcja ta kierowana jest przede wszystkim do twórców nadających na żywo oraz do moderatorów opiekujących się ich kanałem.

W jaki sposób działa Chat Warnings?

Streamerzy mogą więc wysyłać specjalne komunikaty ostrzegawcze do jednostek nierespektujących regulaminu kanału i Twitcha. Co ciekawe, jeśli ktoś otrzyma takowe ostrzeżenie, będzie musiał potwierdzić, że zaznajomił się z nim, nim ponownie dopuszczony zostanie do rozmawiania na czacie.

By wysłać ostrzeżenie, wystarczy przycisnąć kartę przeglądarki użytkownika, a następnie wybrać "Ostrzegaj". Prócz tego posilić można się poleceniem na czacie: /warn nazwaużytkownika.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv
Reklama