Reklama

Twitch: "Pokimane" niebawem zmieni platformę?

​Kilka dni temu doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi na rynku platform do streamowania. Popularny amerykański influencer Ludwig "ludwig" Ahgren po wielu latach opuścił Twitcha na rzecz YouTube Gaming. Teraz podobny ruch może wykonać jedna z najpopularniejszych streamerek - "Pokimane".

Twitch w ostatnich miesiącach przeżył bardzo duży wstrząs. We wrześniu dwóch ważnych twórców zdecydowało się na odejście z platformy - mowa o "DrLupo" oraz "TimTheTatmanie". W listopadzie kolejny streamer, tym razem "ludwig" zdecydował się na zmianę Twitcha na YouTube Gaming.

Te trzy ciosy, które nastąpiły w przeciągu trzech miesięcy bardzo musiały zaboleć platformę, której właścicielem jest Amazon. Wszyscy wymienieni influencerzy mają kilka milionów obserwujących ich fanów. Teraz o ewentualny transfer została zapytana "Pokimane" - czołowa przedstawicielka płci żeńskiej na Twitchu.

Reklama

"Dwa lata temu, kiedy musiałam najpierw wybrać między Twitchem a YouTube, wiecie, co sobie pomyślałam i było czynnikiem decydującym?" - zapytała streamerka swoich widzów na czacie, a następnie dodała -  "Nie to, która platforma dałaby mi więcej pieniędzy. Nie to, która platforma byłaby dla mnie korzystniejsza. Lecz to, na której platformie miałbym więcej satysfakcji z działania".

Ewentualne odejście Amys byłoby kolejnym wielkim ciosem dla Twitcha. Na razie jednak nic nie wskazuje na to, by kobieta zmieniła "barwy". - Będę streamowała, bez względu na wszystko. Być może kiedyś przejdę na YouTube, bo zechcę mieć większą publiczność. Ale to, czego chciałam, to dobrze się bawić, a wy dobrze się bawicie ze mną - zakończyła jedna z największych gwiazd Twitcha. Streamerka o marokańskich korzeniach na Twitchu jest obserwowana przez prawie 8,5 miliona użytkowników. Czyni to z niej jedną z najbardziej wpływowych postaci w świecie streamingu.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama