Reklama

Reklama

Twitch: "Pokimane" w mocnych słowach wypowiedziała się na temat YouTube Gaming

​Nie milkną echa ostatniego ogromnego wycieku danych z Twitcha. Niektórzy twórcy mają pewne obawy w kwestii bezpieczeństwa platformy z rodziny Amazona. Według informacji ze strony współwłaścicielki organizacji 100 Thieves oraz streamerki - Rachell "Valkyrae" Hofstetter YouTube sięga po gwiazdy konkurencji. "Pokimane" skomentowała to w mocnych słowach.

Ostatni wyciek danych na Twitchu wstrząsnął środowiskiem gamingu na całym świecie. Przypomnijmy, że łącznie 125 gigabajtów danych ujrzało światło dzienne. Wśród nich znalazł się cały kod źródłowy, wypłaty dla twórców z okresu ostatnich dwóch lat (od września 2019 roku), zaszyfrowane hasła użytkowników, czy ujawnienie planów na temat stworzenia przez Amazon platformy i sklepu z grami wideo, takiego, jakim chociażby jest Steam czy Epic Games Store.

Nie można się zatem dziwić, że wielu twórców ma teraz ograniczone zaufanie do Twitcha. Nikt z nas nie chciałby, by tajne zarobki wyciekły i dowiedział się o nich cały świat w jednej sekundzie. Fakt ten próbuje wykorzystać konkurencja.

Reklama

Na rynku platform streamingowych jest bardzo ciasno. O klienta walczą takie potęgi jak YouTube czy Facebook. One od lat próbują przechwytywać nowych twórców, by zatrząść pozycją Twitcha. Jednak do tej pory to się nie udawało. Teraz przez wspomniany wyciek jest na to największa okazja.

O próbie takiego przechwytywania poinformowała jedna z właścicielek esportowej organizacji 100 Thieves. Rachell "Valkyrae" Hofstetter w jednym ze swoich tweetów poinformowała o ruchach ze strony YouTube Gaming.  Fakt ten bardzo mocno skomentowała "Pokimane" - przyjaciółka Hofstetter i jedna z najbardziej rozpoznawalnych streamerek na świecie, współpracująca z Twitchem naturalnie.

Jak widać na załączonym poniżej wideo, Kanadyjka przeczytała tweeta swojej bardzo bliskiej koleżanki i od razu się roześmiała. Skomentowała również działalność YouTube’a w mocny sposób, co możemy usłyszeć na materiale. Zagrożenie ze strony YT powinno być jednak bardzo poważne. W ostatnim czasie z serwisem związali się między innymi "DrLupo" czy "TimTheTatman".

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy