Reklama

Reklama

Twitch.tv: Ostra reakcja byłego pracownika na bana „Pokimane”

​"Pokimane" kilka tygodni temu musiała zmierzyć się z całkiem nową sytuacją w influencerskiej karierze. Otóż popularna streamerka otrzymała bana od Twitcha za publikowanie niedozwolonych treści. Teraz w jej obronie stanął jeden z byłych czołowych pracowników platformy.

"Pokimane" jest jedną z najbardziej znanych influencerek na świecie. Kobieta na Twitchu jest obserwowana przez 8,8 milionów użytkowników, a na Instagramie przez sześć mln. Kobieta zajmuje się kontentem raczej przyjaznym dla młodej widowni. Kobieta zazwyczaj gra w gry, najczęściej jest to VALORANT oraz Teamfight Tactics, rozmawia z widzami na czacie, gotuje czy wykonuje inne czynności, które znane są z codzienności każdego z nas.

Streamerka w ubiegłym roku zaliczyła debiut na wielkim ekranie. Wystąpiła w filmie "Free Guy" między innymi u boku innego streamera - Tylera "Ninja" Blevinsa czy aktorów takich jak: Ryan Reynolds czy Jodie Corner. Jednak w ostatnim czasie kariera Anys na Twitchu nie układa się w wymarzony sposób. Kobieta po raz pierwszy została zbanowana.

Reklama

Powodem była publikacja treści wykraczająca poza prawa autorskie - taki był przynajmniej oficjalny argument dla zakazu transmitowania, który zresztą na szczęście był bardzo krótki. Kobieta wówczas oglądała podczas streamu amerykański film animowany - Awatar: Legenda Aanga. Do sprawy odniósł się były dyrektor ds. rozwoju twórców na Twitchu, Marcus "djWHEAT" Graham.

"Wciąż jest to jedna z najgłupszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem na Twitchu! Nie boję się tego powiedzieć. Byłem zszokowany, że ktoś tak duży jak "Poki" i tak reprezentatywny jako wzór do naśladowania i prowadzi agencję talentów... właściwie to jedna z najgłupszych rzeczy, jakie widziałem w historii platformy" - powiedział w dosadnych słowach Graham.

Nie można się dziwić takiej opinii byłego pracownika Twitch.tv. Na platformie można z łatwością znaleźć dużo bardziej kontrowersyjne treści, często takie, które raczej nie powinny być dozwolone do oglądania dla dzieci, a jednak Twitch jest już od 13. roku życia. Na szczęście "Pokimane" szybko odzyskała dostęp do streamowania i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała ponownie go utracić.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | Pokimane