Reklama

Reklama

Twitch.tv: Pokimane w ostrych słowach atakuje twórców, którzy reklamują hazard

Nie daje o sobie zapomnieć jedna z największych gwiazd serwisu streamerskiego Twitch.tv. Tym razem popularna Imane "Pokimane" Anys uderzyła w twórców reklamujących i promujących praktyki hazardowe.

O hazardzie w serwisach streamerskich mówiło się najgłośniej w drugiej połowie ubiegłego roku. Wielu twórców miało sięgnąć po lukratywne kontrakty opiewające na gigantyczne kwoty o wartości nawet kilku milionów dolarów. Współpraca miała działać na zasadzie: konkretny twórca musiał reklamować serwis hazardowy (najczęściej kasyno online) na swoich transmisjach, a w zamian za to otrzymywał miesięczne sowite wynagrodzenie.

Wówczas głos podniosło wielu innych streamerów, którzy takie praktyki traktowali za skrajnie nieetyczne. Pojawiły się również zarzuty wobec największej platformy streamerskiej Twitch.tv, że ta ochoczo przyzwala na takowe działania.

Reklama

Chociaż hazardowa sprawa w branży streamingu straciła nieco na znaczeniu w ostatnich miesiącach, istnieje spora szansa, że zjawisko ponownie wróci do łask. Głos w sprawie zabrała najpopularniejsza aktualnie streamerka w sieci - Imane "Pokimane" Anys.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama