Reklama

Reklama

Twitch.tv: Serwis Amazona świętuje Miesiąc Dumy. W jaki sposób?

"Autentyczność. Społeczność. Osobowość. Wyrażanie siebie" - takie hasła towarzyszą tegorocznej celebracji czerwca, czyli Miesiąca Dumy w największym serwisie streamerskim Twitch.tv. Na jakie wsparcie może liczyć społeczność LGBTQ+?

W szerokiej kulturze czerwiec stał się miesiącem wsparcia środowisk mniejszościowych LGBTQ+. To właśnie wtedy organizowane są liczne parady, akcje i aktywności, które za cel przyjmują solidaryzm i otoczenie opieką wspomnianą społeczność. Pride Month, który swoją genezę posiada w Stanach Zjednoczonych, trwa przez 30 dni.

Pride Month w serwisie Twitch.tv. Co przygotowano?

Twitch - najpopularniejszy serwis streamerski na świecie przynależący do grupy Amazon również nie pozostaje bierny wobec tego, co dzieje się na świecie. 

Miesiąc Dumy będzie obchodzony w serwisie na kilka możliwych sposobów. Przede wszystkim twórcy, który utożsamiają się ze społecznością LGBTQ+ będą wyróżniani na stronie głównej portalu. Oprócz tego zorganizowane zostaną specjalne festiwale i koncerty, a podczas nich będzie można wspierać finansowo rzeczoną społeczność w zbiórkach charytatywnych.

Reklama

Zwieńczeniem całej akcji solidarnościowej jest tzw. "Twitch Prom". Jak czytamy na oficjalnym blogu: "Team Transtopia, zespół streamujący na Twitchu składający się wyłącznie z transpłciowych i zróżnicowanych pod względem płci twórców, organizuje swój pierwszy coroczny Bal na Twitchu. Dla wielu z nas bale studniówkowe i inne podobne były wydarzeniami, podczas których nie mogliśmy czuć się w pełni sobą".

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy