Reklama

Reklama

Twitch.tv: Streamerka w ogniu krytyki. Zażartowała z sytuacji na Ukrainie

​Afera z popularną streamerką nadającą na platformie Twitch.tv nabiera rozmachu. Internetowa celebrytka znana w sieci jako "Macaiyla" zażartowała z krytycznej sytuacji na wschodzie, twierdząc, że gdyby raper Kanye West był prezydentem - zatrzymałby działania wojenne.

Wpis na Twitterze o którym mowa, brzmiał dokładnie: "Kanye zatrzymałby wojnę jeśli byłby prezydentem. Prawda" - słowa te pojawiły się na profilu "Macaiyla" niemal od razu po zalewie informacji odnośnie inwazji Rosji na Ukrainę i bardzo nie spodobały się internautom, którzy zaczęli pisać w komentarzach prośby o usunięcie wrażliwego wpisu.

Podobnie z resztą było z właścicielami esportowej organizacji Cloud9, której częścią była wspomniana gwiazda internetowa. Ci poprosili 23-letnia streamerkę o usunięcie kontrowersyjnego wpisu. Tak też się finalnie stało, chociaż kilkanaście godzin później, Amerykanka wyraziła swój bunt i sprzeciw.

Reklama

Co więcej, "Macaiyla" pokusiła się o stworzenie ankiety, z zapytaniem czy w związku z kontrowersjami - powinna opuścić organizację Cloud9. Większość głosujących (w stosunku 2 do 1) odpowiedziała, że tak się powinno stać.

Celebrytka, niewiele myśląc, opublikowała wpis informujący, że odchodzi z Amerykańskiej organizacji, którą reprezentowała.


Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy