Reklama

Twitch uderza mocniej w hazard

​Hazard na Twitchu jest obecny już od wielu lat. Objawia się on na przykład w losowaniu zakupionych lub otrzymanych skrzynek w CS:GO. Jednak dla twórców największym problemem są gry hazardowe, typu ruletka, gra w kości czy wirtualne automaty. To jednak może być wkrótce znacznie bardziej ograniczonym sektorem w serwisie.

Prawdziwym punktem zapalnym jest rozwój ruletki, blackjacka, pokera i innych gier hazardowych poprzez granie, promowanie i zarabianie na kontraktach na linii streamer-kasyno online. Budzi to wiele kontrowersji oraz sprzeczności.

Największym problemem jest to, że Twitch jest dozwolony od 13. roku życia, a hazard można uprawiać dopiero od wejścia w pełnoletność (18 lub 21 lat). Pomimo, że można ustawić stream przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych, to jest to raczej fikcja.

Dlatego władze portalu bardzo mocno walczą z tym, by pozbyć się hazardu z treści, które pojawiają się na platformie streamingowej. Już miesiąc temu zapowiadali walkę z tego typu działalnością, a teraz wszystko wskazuje na to, że od słów przechodzą do czynów. Otóż Twitch zabronił udostępniania linków lub kodów, które polecają uprawianie szeroko pojętego hazardu.

Reklama

Można przeczytać o tym w oficjalnym komunikacie na Twitch.tv: "Aby zapobiec szkodom i oszustwom tworzonym przez podejrzane usługi hazardowe, które sponsorują treści na Twitchu, zabronimy udostępniania linków i/lub kodów polecających witrynom oferującym automaty do gry, ruletkę lub gry w kości. Będziemy nadal monitorować treści związane z hazardem i aktualizować nasze podejście w razie potrzeby. Aby dać Ci czas na usunięcie tych treści z Twojego kanału, egzekwowanie przepisów zostanie opóźnione do 17 sierpnia 2021 r.".

Ma być to ochrona użytkowników przed ewentualnymi oszustwami. Jak na razie nie wiadomo, w jaki sposób środowisko streamerów zareaguje na tę wiadomość. Wielu twórców współpracuje z firmami hazardowymi, więc uderzy to w znaczną część influencerów z Twitcha.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy