Reklama

Twitch udostępnia wszystkim nowy interfejs inspirowany TikTokiem

Nowy sposób wyświetlania listy "Odkrywaj" pozwoli na szybkie przewijanie listy streamów oraz klipów.

Po blisko roku testowania nowa lista "Odkrywaj" na Twitch, inspirowana aplikacją TikTok, zostanie w końcu udostępniona wszystkim użytkownikom jeszcze w tym miesiącu. Podczas środowej transmisji na żywo z cyklu Patch Notes, Twitch ogłosił nowy interfejs, który pozwoli widzom przewijać osobno kanały poświęcone klipom i bieżącym transmisjom na żywo.

Reklama

Nowy interfejs zostanie uruchomiony jako karta w aplikacji mobilnej, a w przyszłym miesiącu niektórzy użytkownicy mogą zobaczyć go również jako stronę główną w swojej aplikacji. Twitch twierdzi, że wszystkie transmisje na żywo i klipy mogą się tam pojawiać, o ile spełniają wytyczne dotyczące treści.

Podczas przewijania listy znajdziecie w niej treści na żywo od twórców, których obserwujecie, jak również transmisje polecane przez Twitcha. Jeśli znajdziecie coś, co wam się spodoba, możecie dotknąć awatara twórcy, który przeniesie was do trybu kinowego i pozwoli rozpocząć oglądanie transmisji na żywo.

Natomiast strumień klipów pozwoli wyświetlić listę wypełnioną krótkimi filmami wideo pobranymi z transmisji na żywo na Twitchu. Platforma wyświetli też informację, kiedy dany twórca jest online, umożliwiającą dołączenie do transmisji. 

Lista nie pozwoli wam jednak uciec od reklam. Jak powiedział menedżer produktu Jess Sung podczas transmisji Patch Notes, będą się one pojawiały także w tym kanale. Nadal będzie można je na szczęście przewijać, "więc nie będą zmuszać do przerywania oglądania lub przewijania" - powiedział Sung. Dobre i to...

Z innych aktualności dotyczących Twitcha, niedawno szef platformy ujawnił, że po wielu latach negocjacji serwis jest bardzo blisko zabezpieczenia sobie praw licencyjnych z dużą wytwórnią muzyczną, co ma oczywiście pozwolić na wykorzystanie tej muzyki w transmisjach. Nie ujawnił jednak o jaką wytwórnię chodzi.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | TikTok