Reklama

Reklama

Twitch: "Xayoo" bije rekordy obserwujących kanał

​Popularny polski streamer Marcin "tXayoo" Majkut kilka dni temu powrócił na Twitcha po kilkumiesięcznej przerwie. Zainteresowanie jego powrotem przerosło najśmielsze oczekiwania. Twórca pobił rekord liczby widzów, który wcześniej należał do Piotra "izaka" Skowyrskiego. Teraz zbliża się do kolejnego świetnego osiągnięcia.

Majkut jest w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych polskich streamerów. Jego transmisje oglądane są przez wiele tysięcy osób. Warszawianin jest byłym zawodowym graczem w League of Legends. W przeszłości grał w takich drużynach jak Team ROCK, Reason Gaming czy ProXima.  Największym jego sukcesem zawodniczym jest zwycięstwo w letniej edycji ESL Mistrzostw Polski 2015. Wówczas w barwach Reason stał się członkiem mistrzowskiej ekipy.

Od kilku lat jest jednak streamerem na pełen etat. Porzucił karierę esportową i skupia się na transmitowaniu na Twitchu. Głównie grał w League of Legends oraz prowadził rozmowy ze swoimi fanami z czatu.

Reklama

Na początku tego roku postanowił, że zrobi sobie przerwę od dotychczasowej profesji. Wrócił kilka dni temu i już zdążył pobić rekord - mianowicie zgromadził rekordową liczbę widzów w jednym czasie na kanale. Teraz jest bliski innego świetnego osiągnięcia.

Aktualnie 24-latek ma 807 tysięcy obserwujących profil na Twitchu. Daje mu to dokładnie trzecie miejsce na polskim rynku. Majkuta wyprzedzają jedynie - Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski oraz "EWROON". Mają oni 1,3 mln oraz 1,6 miliona followersów. W ostatnim czasie kariera 24-latka znów wystrzeliła tak mocno, że w najbliższym czasie spodziewane jest pobicie i tego rekordu. Powinno się to zrealizować podczas jednej z najbliższych transmisji.

Najlepsze tematy

Reklama