Reklama

Reklama

Twórca PUBG stworzy swoje własne studio produkujące gry komputerowe

​Brendan Greene to znana persona w świecie gier komputerowych. Amerykanin, utożsamiany do tej pory głównie z pracy w południowokoreańskim studio - Krafton, uznawany jest za głównego pomysłodawcę kultowego już PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS. Projektant postanowił jednak pójść na swoje i stworzyć studio zajmujące się tworzeniem gier wideo.

Przygoda Greene ze studiem Krafton trwała blisko pięć lat. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że Amerykanin jest w pewnym sensie protoplastą gatunku jakim jest battle royale. Przed zaprojektowaniem i stworzeniem PUBG, odpowiedzialny był on między innymi za rozwój trybów i modów BR w Arma 2 i H1Z1.

Miesiąc temu, z oficjalnego konta na Twitterze gry PUBG zniknęły wszystkie wpisy, więc już wtedy można było przypuszczać, że szykuje się coś dużego. Dzisiaj natomiast wiemy, że wspomniany Greene opuścił studio Krafton i zakończył swoją długą przygodę z rozwojem PUBG’a. "Jestem bardzo wdzięczny wszystkim w PUBG i Krafton za to, że dali mi szansę i możliwości w ciągu ostatnich kilku lat" - napisał w krótkim oświadczeniu projektant gier.

Reklama

"Dziś jestem podekscytowany, że mogę zrobić kolejny krok na mojej drodze do stworzenia czegoś, o czym marzyłem od lat. Jeszcze raz dziękuję wszystkim w Krafton za wsparcie moich planów, a więcej rzeczy odnośnie mojego projektu, ujawnię w późniejszym terminie" - skwitował Greene.

O wspomnianych przez mężczyznę projektach, nie wiadomo póki co zbyt wiele. Patrząc jednak na fakt, jakim sukcesem cieszyły się przedsięwzięcia, które realizował Amerykanin, spodziewać można się naprawdę wiele. Być może już niedługo dowiemy się więcej szczegółów na ten temat.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy