Reklama

Twórcy SBMM Warzone zamykają stronę na żądanie Activision Blizzard

​Twórcy strony śledzącej statystyki graczy Call of Duty: Warzone spełnili żądanie Acitivison Blizzard, które dotyczyło zamknięcia strony. Są jednak nadal chętni na nawiązanie współpracy z wydawcą battle royala i rozwiązanie zaistniałego problemu.

SBMM Warzone to strona śledząca statystyki graczy z Call of Duty: Warzone, która otrzymała wezwanie od prawników Activision Blizzard, wydawcy gry, by zamknąć serwis do 29 marca 2021 roku. Obecnie portal jest niedostępny, więc jego twórcy spełnili żądania firmy. W piśmie stwierdzono, że SBMM Warzone narusza warunki użytkowania API oraz regulamin Activision Blizzard, a także przepisy dotyczące prywatności w Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych. Wydaje się, że chodzi tutaj właśnie głównie o kwestię prywatności użytkowników.

Reklama

Twórcy strony próbowali skontaktować się z wydawcą, ale skoro witryna nie jest dostępna, to nie udało się wypracować zadowalającego obie strony porozumienia. SBMM Warzone gromadzi dane z profili publicznych oraz od graczy, którzy zdecydowali się korzystać z usług tego portalu. Społeczność była dość aktywna, zaś serwis posiadał też abonament w cenie 4-6 dolarów miesięcznie, a dodatkowo zawierał reklamy.

Część osób wyraziła zdziwienie i niezadowolenie z kroku podjętego przez Activision. Twórcy SBMM Warzone obiecali klientom zwrot pieniędzy, jeśli ich strona zostanie zamknięta. Na razie nie wiemy, czy usługa znika z internetu na zawsze. Chęć rozwiązania problemu nadal wyrażają autorzy co podkreślili w najnowszym wpisie na Twitterze.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty Warzone

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy