Reklama

Twórcy World of Warcraft uhonorowali zmarłego streamera

​Twórcy World of Warcrat uczcili w grze Byrona "Reckful" Bernsteina, który popełnił samobójstwo na początku lipca. Popularny streamer, a w przeszłości jeden z najlepszych graczy WoW, pojawił się w grze jako postać niezależna, dostępna w wersji beta nadchodzącego rozszerzenia Shadowlands.

Postać o wiele mówiącym imieniu Reckful pojawiła się w Katedrze Światła w głównym mieście Przymierza - w Stormwind. Nie jest to losowe miejsce, ponieważ po śmierci gracza właśnie tutaj zbierali się jego fani, by oddać mu hołd. Postać niezależna to trener dla klasy łotrzyków.

Jedną z kwestii dialogowych jest "nie szkolę łotrzyków z pod-klasą Assassination". To także nie jest przypadkowa wypowiedź, ponieważ Reckful w okresie swojej świetności jako gracz World of Warcraft uzyskiwał topowe wyniki właśnie odmawiając stosowania bardzo popularnej klasy Assassination.

Reklama

Reckful zaczynał karierę profesjonalnego gracza właśnie od World of Warcraft, gdzie był jednym z najlepszych zawodników. Mógł pochwalić się między innymi zajęciem pierwszego miejsca na liście w sześciu kolejnych sezonach zmagań rankingowych w tej popularnej produkcji studia Blizzard.

Osobowość i umiejętności mężczyzna przekuł w popularny kanał w serwisie Twitch, założony jeszcze, gdy platforma była w powijakach. Bernstein grał także w inne produkcje, jak Asheron’s Call czy Hearthstone. Ostatnio zajmował się tworzeniem własnej gry MMO, bazując na doświadczeniach.

Everland miało zadebiutować jeszcze w tym roku, a jednym z celów produkcji była nie tylko dobra zabawa, ale także "pomoc w znalezieniu przyjaciół i zawiązaniu społeczności". Nie jest obecnie jasne, co stanie się z projektem w obliczu obecnych informacji na temat śmierci głównego pomysłodawcy.

W ostatnich latach Reckful na swoich streamach często wspominał, że zmaga się z problemami psychicznymi, w tym z depresją. Jak twierdził, w ten sposób chciał oswoić temat, a także zwrócić uwagę na poważny problem i - być może - pomóc widzom znajdującym się innym w podobnej sytuacji.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: World of Warcraft
Reklama