Reklama

Reklama

Ubisoft ogłosił najważniejsze turnieje w Rainbow Six

​Jeden z największych producentów gier wideo - Ubisoft zajmuje się także organizowaniem turniejów w Rainbow Six: Siege. Francuska firma opublikowała właśnie kalendarz najważniejszych wydarzeń w popularniej grze na 2021 rok. Będzie bardzo interesująco.

Pandemiczny rok

W zasadzie od końca lutego po Europie na dobre szalał koronawirus. Uniemożliwiało to w oczywisty sposób przeprowadzanie LAN-owych turniejów w esporcie. Pierwszym takim, który odbył się bez publiczności były katowickie zawody Intel Extreme Masters w Spodku. Potem nadeszła prawdziwa lawina odwoływanych zmagań esportowych i przenoszonych do sieci.

Warto przypomnieć, że w swojej tradycyjnej formie nie odbyły się tak ważne turnieje CS:GO jak ESL One Cologne, ESL One w Nowym Jorku. Do takich należy również zaliczyć najważniejsze zmagania w pozostałych największych tytułach esportowych, takich jak League of Legends, DOTA, czy Rainbow Six: Siege.

Reklama

Producent tego ostatniego tytułu - firma Ubisoft zaprezentowała właśnie kalendarium najważniejszych wydarzeń na końcówkę obecnego i przyszły rok. Rywalizacja na poziomie międzynarodowym zapowiada się bardzo pasjonująco. Co nas jeszcze czeka w popularnej "strzelance"?

Ubisoft odkrył karty

Producent popularnego Rainbow Six: Siege zapowiedział najważniejsze esportowe wydarzenia na ostatnie tygodnie 2020 roku i na cały przyszły. Według zapowiedzi, ma być bardzo interesująco na scenie. Sezon 2020 zakończy się rozgrywkami regionalnymi.

W dniach 11-13 grudnia odbędą się finały ligi kanadyjskiej. Wówczas poznamy mistrzów i spadkowiczów ligi. To będzie koniec tegorocznych rozgrywek, lecz fanów i graczy czeka zaledwie miesięczna przerwa.

Już w drugim tygodniu- od 15 do 17 stycznia wystartują finały Ligi Europejskiej. Wystąpią w nich cztery najlepsze zespoły "Starego Kontynentu" w oparciu o końcowy ranking. Także w styczniu mają zostać rozegrane pozostałe turnieje kontynentalne - obu Ameryk oraz Azji i Pacyfiku. Pierwszy miesiąc w roku zapowiada się bardzo interesująco. A to dopiero początek.

W lutym odbędą się zawody Six Invitational. Turniej zgromadzi 20 najlepszych zespołów z całego świata, które zmierzą się ze sobą w ramach jednego turnieju. Pozwoli to wyłonić najlepszy zespół oraz region na scenie Rainbow Six: Siege. Kwalifikacje do tych zawodów odbędą się już niebawem, bo w grudniu. Na maj oraz sierpień jest zaplanowany Six Major, lecz tutaj organizator nie podał szczegółów.

Ważną informacją jest przełożenie Pucharu Świata w Rainbow Six na 2022 rok. Bezpośrednią przyczyną takiego posunięcia jest nieoczekiwany przez wszystkich wybuch pandemii, który zdestabilizował przygotowania do imprezy. Ubisoft zapewnia, że będzie chciał dołożyć wszelkich starań, by jakość turnieju była jak najwyższa.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy