Reklama

Reklama

UFC zorganizuje esportowy event

​UFC znane jest ze swojej działalności dotyczącej produkcji gier wideo. Od wielu lat organizacja mieszanych sztuk walki wypuszcza na rynek produkt związany z wymienioną dyscypliną sportową, gdzie fani mogą walczyć swoimi ulubionymi zawodnikami. Teraz federacja poszła krok dalej, organizując wydarzenie esportowe.

Gry UFC są bardzo popularne

Ultimate Fighting Championship to marzenie dla wielu zawodników MMA. Amerykański gigant jest niemalże hegemonem na rynku, mając kontrakt ze zdecydowaną większością świetnych zawodników. W ten sposób pas mistrza tejże organizacji daje nieformalny tytuł mistrza świata w danej kategorii wagowej. Obecnie Polska takiego posiada, gdyż miano czempiona w wadze do 93 kilogramów należy do Jana Błachowicza.

Już od dobrych kilku lat UFC wspiera także komputerowe produkcje związane ze swoją działalnością. Dzięki temu od długiego czasu fani mogą prowadzić wirtualne kariery, a także sterować swoimi ulubionymi zawodnikami. Jakiś czas temu organizacja porozumiała się z EA Sports, niejako bezpośrednio wydając swoje tytuły.

Reklama

Ostatnim z nich jest UFC 4, które zebrało pozytywne recenzje wśród fanów. Gra posiada bardzo dobrą szatę graficzną oraz kilka smaczków podobających się fanom sportów walki, jak choćby możliwość prowadzenia starć "na podwórku" oraz tworzenie własnych postaci. Z tego drugiego chętnie korzysta Karol Bedorf. Były mistrz KSW regularnie streamuje swoje poczynania w grze, co ogląda nawet kilkaset osób. Zawodnik wagi ciężkiej regularnie tworzy walki, niemające w amerykańskiej organizacji racji bytu.

Krok naprzód

UFC zdecydowało się zrobić kolejny krok w elektronicznych zmaganiach. Na swoim profilu na Twitterze federacja ogłosiła, iż 29 listopada ruszy oficjalna liga esportowa sygnowana logiem giganta mieszanych sztuk walki. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na oficjalnym kanale projektu na Twitchu. Oczywiście rywalizacja graczy zostanie rozegrana w najnowszą produkcję wyprodukowaną przez EA.

Na razie do informacji publicznej nie dostało się wiele szczegółów związanych z wydarzeniem. Nie wiadomo zatem, w jaki sposób będzie przebiegać rywalizacja, ilu esportowców stanie do walki, ani także łączna kwota przewidziana przez organizację na pulę nagród. Można jedynie spodziewać się, że projekt zostanie odpowiednio opakowany, szczególnie w czasach pandemii, gdyż UFC przekaże swoim fanom koleje show godne uwagi.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: UFC 4

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy