Reklama

Reklama

Ukraińska cosplayerka zachwyciła strojem

​Znana cosplayerka pochodząca z Ukrainy - Diana "Aquarelled" Aleshina zaprezentowała charakteryzację przypominającą postać z Apex Legends - Lobę. Prosty i na pierwszy rzut oka nieskomplikowany cosplay przykuł uwagę wielu. Co tak zachwyciło fanów Ukrainki?

Jest to rodzaj hobby, sztuki. Cosplayerzy zajmują się tworzeniem strojów upodabniających ich do różnych fikcyjnych bohaterów. Najczęściej są to postacie z gier wideo lub filmów fantasy. Pasjonaci tego typu artyzmu bardzo często czerpią inspirację z mangi (komiksy) lub produkcji anime (filmy animowane) - najczęściej z Japonii. Ważnym elementem cosplayów jest z reguły bodypainting - czyli sztuka malowania ciała.

Cosplayerów bardzo często można spotkać na różnych imprezach tematycznych. Najbardziej znanymi eventami związanymi z tą dziedziną sztuki są Poznań Game Arena, Pyrkon (obie w Poznaniu), Falkon w Lublinie czy Intel Extreme Masters odbywający się w Katowicach.

Reklama

W tych miejscach można spotkać najczęściej fanów gier wideo - najczęściej z gatunku RPG, ale nie tylko. Popularne w ostatnich latach postacie chociażby związane z Fortnite: Battle Royale. W naszym kraju tego rodzaju pasja nie jest rzadkością, a wręcz bardzo popularna.

Do najbardziej znanych cosplayerek w Polsce należą: Justyna "Sosenka" Sosnowska czy Klaudia Danch - znana jako "Polska Lara Croft". Wśród zagranicznych artystek popularnością cieszy się influencerka Diana Aleshina znana pod pseudonimem "Aquarelled". To ona stworzyła kostium jednej z postaci Apex Legends od Electronic Arts.

Ukrainka nie należy do najbardziej znanych cosplayerek. Dopiero rozwija swoją działalność. Na swoim instagramowym profilu ma nieco ponad 30 tysięcy obserwujących. Nie jest to najbardziej imponujący wynik, ale wydaje się, że to dopiero początek. Aleshina jest bardzo utalentowaną cosplayerką. Przebranie Loby z Apex Legends tylko to potwierdza.

Co prawda są dużo bardziej wymagające projekty, ale ten od Aleshiny zasługuje na wyróżnienie. Biały strój z dodatkiem złotych bransoletek i czerwonym makijażem robi wrażenie na wielu obserwatorach. Starannie wykonane rękawice oraz broń idealnie uzupełniają postać "złodzieja z wyższych sfer". Bardzo prawdopodobne, że kolejne projekty od Aleshiny zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy