Reklama

Ukraińska farma kopała nie tylko kryptowaluty, ale także walutę w FIFA Ultimate Team

​Jak się okazuje, olbrzymia nielegalna farma kryptowalut na Ukrainie, która została zamknięta na początku miesiąca i zawierała tysiące konsol PlayStation 4, zajmowała się kopaniem rzadkich zawodników do FIFA Ultimate Team.

Niedawno Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ogłosiła, że zamknęła farmę kryptowalut, która zawierała aż 3800 konsol do gier. Zdjęcia przedstawiały stojaki z PS4 Slims, co było o tyle zastanawiające, że nie jest to idealny sprzęt do kopania kryptowalut. Okazuje się, że PS4 były używane do grindowania w FIFA Ultimate Team.

Reklama

Fakt, że zdjęcia przedstawiały tysiące sztuk PS4, a na jednym z nich widać było nawet płyty z grami wystające z konsol, spowodował, że redakcja ukraińskiej gazety Delo postanowiła nieco bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Okazuje się, że na zdjęciach widać farmę botów, która zajmowała się grindowaniem w trybie Ultimate Team, której celem jest sprzedaż kont z walutą w grze lub rzadkimi zawodnikami na czarnym rynku.

Delo przyznało, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy do tej pory odmawiała skomentowania tych doniesień, powołując się na tajemnicę śledztwa. Zdaje się jednak, że wszystkie PS4 były kontrolowane przez komputery z botami, których celem było nabijanie wirtualnej waluty w popularnej grze piłkarskiej.

FIFA Ultimate Team to idealna gra do tego rodzaju operacji, biorąc pod uwagę jej strukturę. Można wydawać prawdziwe pieniądze na skrzynki z łupami w nadziei na uzyskanie kart o wysokiej wartości, ale szanse na zdobycie jednego z najlepszych graczy są minimalne. Można też grać w tę grę przez wiele miesięcy, starając się zaoszczędzić wystarczająco dużo waluty w grze, aby spróbować swoich sił w domu aukcyjnym. Mniej cierpliwi mogą także kupić monety FUT na czarnym rynku. Aby nadać sprawie odpowiedni kontekst, warto wyjaśnić, że karta Summer Stars  Lionela Messiego z oceną 99 kosztuje obecnie około 1,5 miliona monet FUT w domu aukcyjnym PlayStation.

Choć EA Sports zdaje się podejmować działania przeciwko sprzedawcom monet FUT, to wydaje się to walką z wiatrakami. Istnieje ogromna liczba stron internetowych, które pozwalają kupować pakiety i monety FUT, a także sprzedawać monety, a nawet konta. Mówiąc krótko, czarny rynek FIFA Ultimate Team jest ogromny i ma się w najlepsze, choć EA ostrzega graczy przed kupowaniem lub sprzedawaniem monet FUT, grożąc banami.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA Ultimate Team

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje