Ultraliga, S6W3 – wyniki drugiego dnia

​Wielkimi krokami zbliżamy się do połowy szóstego sezonu Mistrzostw Polski. Końcówka trzeciego tygodnia przyniosła nam parę długo wyczekiwanych starć.

Wyniki:

• Komil&Friends - Illuminar Gaming 0:1
  • AGO ROGUE - Team ESCA Gaming 1:0
  • K1CK - PDW 0:1
  • Gentlemen’s Gaming - devils.one 0:1

AGO ROGUE wysunęło się wczoraj na bardzo wyraźne prowadzenie. Wciąż jest to jedyna drużyna w stawce, która nie ma na swoim koncie żadnej porażki. Bezpośrednie zwycięstwo z Team ESCA Gaming spowodowało, że AGO ma aż dwa wygrane mecze przewagi nad drugim miejscem. Nawet jeżeli przegrają jedno spotkanie w regulaminowym sezonie, nie będzie to miało większego wpływu na ich pozycję w tabeli.

Sądząc po rywalizacji na kilku dalszych pozycjach, trudno będzie rywalom dogonić AGO ROGUE. W podsumowaniu pierwszego dnia pisaliśmy o tym, że spotkanie między K1CK a PDW może zadecydować o sytuacji w tabeli w kolejnych tygodniach.

K1CK walczyło o zbudowanie sobie przewagi między środkiem tabeli i zajęcie drugiego miejsca obok Team ESCA Gaming, a PDW cały czas próbowało podnieść się po słabym początku sezonu.

Trzeci tydzień zakończony z wynikiem 2-0 to bardzo dobra wiadomość dla fanów PDW. Optymizmem napawa dodatkowo fakt, że z tak przekonującym ostatnio K1CK wygrali w niecałe 25 minut, nie pozostawiając na rywalu suchej nitki. PDW wyciąga coraz to ciekawsze kompozycje i zaczyna wyglądać jak drużyna, której spodziewaliśmy się przed rozpoczęciem sezonu.

Większość organizacji będących wysoko w przedsezonowych power rankingach zaczyna powoli piąć się do góry. Mało kto spodziewał się oczywiście Team ESCA Gaming walczącego o pierwsze miejsce z AGO ROGUE. Mistrzowie Polski zostali jednak na swoim miejscu, a na pozycjach gwarantujących awans do playoffów znajdują się drużyny, których tam oczekiwaliśmy - IHG, K1CK i PDW.