Reklama

Ultraliga, S6W7 – wyniki drugiego dnia

​Regulaminowy sezon szóstego sezonu Ultraligi oficjalnie dobiegł końca. Po siedmiu tygodniach zaciętej rywalizacji poznaliśmy pięć drużyn, które niedługo rozpoczną walkę w playoffach.

Wyniki:

  • Komil&Friends - PDW 0:1
  • Gentlemen’s Gaming - Team ESCA Gaming 0:1
  • devils.one - K1CK 0:1
  • AGO ROGUE - Illuminar Gaming 1:0

Reklama

Tiebreaker:

  • Komil&Friends - Gentlemen’s Gaming 1:0

Sytuacja w górnej części tabeli była jasna już we wtorek. AGO utrzymywało się na pierwszym miejscu od pierwszego, rozpoczętego wynikiem 2-0 tygodnia. Nie spadli z najwyższego miejsca podium aż do samego końca. Wczorajszym zwycięstwem drugą pozycję i awans do górnej drabinki playoffów zapewniło sobie również Team ESCA Gaming.

Podczas wtorkowych rozgrywek rozstrzygnęła się sprawa playoffów. Przez kilka tygodni szansę na awans do TOP5 miało cały czas Komil&Friends. Końcówka sezonu w ich wykonaniu nie wyglądała jednak najlepiej, a porażką z Gentlemen’s Gaming we wtorek całkowicie pogrzebali swoje szanse na występ na European Masters.

PDW było tym samym pewne awansu do TOP5 i mogło skupić się na walce o TOP3, które znajdowało się na celowniku Illuminar Gaming oraz K1CK. Ostatecznie spełnił się czarny scenariusz dla fanów IHG i z trzeciego miejsca drużyna spadła aż na piąte. Drużyna Zamulka miała przed sobą bardzo trudny tydzień, mecze z Team ESCA Gaming oraz AGO ROGUE, które niestety nie poszły po ich myśli.

W rezultacie najbardziej skorzystało na tym PDW. Najgorsze mecze w drugim Round Robin były już za nimi i w siódmym tygodniu zostały im tylko starcia z devils.one oraz Komil&Friends. Chociaż mecz z KNF przysporzył PDW trochę problemów, ostatecznie zakończyli ten tydzień dwoma zwycięstwami, a na trzecie miejsce awansowali bez potrzeby grania żadnego tiebreakera. Illuminar zostało na swoich siedmiu zwycięstwach, a K1CK przegrało oba bezpośrednie spotkania z PDW w tym sezonie. Mimo ze zrównali się z nimi w tabeli, ze względu na bezpośrednie mecze zakończyli regulaminowy sezon na czwartej pozycji.

Jeszcze podczas power rankingów szóstego sezonu Ultraligi większość ekspertów wspominała, że AGO ROGUE, K1CK, PDW i Illuminar Gaming powinni dostać się do playoffów. Niewiadomą pozostawała tylko ta piąta drużyna, która wybije się poza dolną trójkę i powalczy o European Masters. Chociaż predykcje ekspertów sprawdziły się w stu procentach, mało kto spodziewał się, że Team ESCA Gaming będzie odstawać nie tylko ponad DV1, GGM i KNF, ale również ponad kilku faworytów. Drużyna, która zaledwie w poprzednim sezonie dołączyła do Ultraligi, teraz jest na dobrej pozycji do zdobycia TOP3 i awansu na EU Masters.

Dowiedz się więcej na temat: Ultraliga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama