Reklama

Ultraliga, S6W7 – wyniki pierwszego dnia

​Wszystko stało się jasne. K1CK wygrało z AGO, PDW pokonało devils.one i poznaliśmy tym samym pięć drużyn, które niedługo rozpoczną rywalizację w playoffach. Podczas ostatniego dnia zostaje nam już tylko walka o trzecie miejsce w sezonie regulaminowym.

Podczas zapowiedzi siódmego tygodnia mówiliśmy, że wiele może wyjaśnić się pierwszego dnia i tak się właśnie stało. Komil&Friends porażką z Gentlemen’s Gaming w trzecim meczu pogrzebało swoje szanse na awans do playoffów. GGM awansowało na szóste miejsce w tabeli i powinno je utrzymać, jeżeli razem z KNF przegrają swoje ostatnie spotkania.

Reklama

AGO ma gwarantowane pierwsze miejsce od zeszłego tygodnia, Team ESCA Gaming zwycięstwem z Illuminar Gaming zapewniło sobie drugie miejsce i ostatniego dnia wszystko sprowadzi się do walki o trzecie miejsce. Dla całej trójki, która wciąż ma szansę na najniższe miejsce podium - IHG, K1CK i PDW - jest to bardzo dobra wiadomość. Trzecie miejsce to ostatnie, które gwarantuje awans do górnej drabinki fazy zasadniczej. Zdobywając miejsce w TOP3, drużyna dostaje tym samym możliwość przegrania jednego spotkania w playoffach. Porażka zrzuci ich do dolnej drabinki, a nie całkowicie wyeliminuje z turnieju.

Od paru tygodni na trzeciej pozycji utrzymywało się Illuminar Gaming. To oni są jednak aktualnie w najtrudniejszej sytuacji. W środę o 20:30, na sam koniec regulaminowego sezonu Ultraligi, czeka ich starcie z AGO ROGUE. K1CK oraz PDW, pozostali kandydaci do zajęcia trzeciego miejsca, zmierzą się z kolei odpowiednio z devils.one oraz Komil&Friends. Szanse IHG na TOP3 będą zależeć nie tylko od ich wyniku, ale również od wyników pozostałych meczów.

Już dzisiaj o 17:00 rozpocznie się w rezultacie bardzo ciekawy dzień League of Legends. Rzadko się zdarza, żeby o sytuacji aż trzech drużyn w tabeli decydował zaledwie jeden dzień. Przez ostatnie dwa tygodnie obserwowaliśmy bardzo zacięty sezon Ultraligi. Czas najwyższy, żeby zakończyć go jakimś tiebreakerem i dostarczyć widzom jeszcze więcej emocji.

Transmisję z Ultraligi możecie oglądać na antenie Polsat Games oraz na kanałach Twitch i YouTube. We wtorek i środę studio rusza o godzinie 17:00, a pierwszy mecz rozpoczyna się o 17:30.

Dowiedz się więcej na temat: Ultraliga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL