Reklama

Ultraliga: Sezon 7, Tydzień 1 – wyniki drugiego dnia

​Za nami pierwszy tydzień Mistrzostw Polski League of Legends. Po dziesięciu rozegranych spotkaniach na szczycie tabeli Ultraligi znajdują się dwie, niepokonane drużyny.

Wyniki:

  • Goskilla - Zero Tenacity 1:0
  • Iron Wolves - Illuminar Gaming 1:0
  • Forsaken - AGO ROGUE 0:1
  • Komil&Friends - Gentlemen’s Gaming 1:0
  • Team ESCA Gaming - Devils.one 1:0

W poniższym poście możecie również zobaczyć aktualny stan tabeli, po pierwszym tygodniu rozgrywek.

Ultraliga przebiega na razie w większym stopniu zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Każdy dzień dostarczył nam jednak kilku niespodzianek, które już na tym etapie mocno wyrównały sytuację w tabeli i sprawiły, że tylko dwie drużyny pozostają niepokonane.
Największą niespodzianką drugiego dnia jest oczywiście przegrana Illuminar Gaming. Opinia widzów o Iron Wolves diametralnie zmienia się z dnia na dzień. Najpierw oczekiwaliśmy od nich sporo, ale kiedy podczas inauguracyjnego dnia przegrali z Forsaken, wydawało się, że dla Illuminar nie będą większym wyzwaniem. Był to co prawda dosyć wyrównany mecz i IHG było bliskie powrócenia ze straty w początkowej fazie gry, ale ostatecznie Wilki dowiozły swoją przewagę pod Nexus przeciwnika.

Reklama

W moim odczuciu równie interesującą niespodzianką jest porażka Zero Tenacity z Goskilla. Z10 z Sebekx’em i Wojtusiem w składzie zapowiadało się na jedną z topowych drużyn Ultraligi, która mogłaby nawet zagrozić AGO ROGUE w bezpośrednich spotkaniach. Wydawał się potwierdzać to fakt, jak szybko poradzili sobie z devils.one w swoim pierwszym meczu siódmego sezonu. Później trafił się jednak nieco silniejszy przeciwnik, któremu już nie dali rady. Ta porażka może w przyszłości okazać się zaledwie wypadkiem przy pracy. Wciąż jestem jednak bardzo ciekawy, jak Z10 będzie prezentować się w kilku najbliższych meczach.

Poza tym mecze przebiegły zgodnie z predykcjami większości ekspertów. Na szczycie tabeli znajdują się aktualnie Team ESCA Gaming oraz AGO ROGUE. Warto tutaj zaznaczyć, że ESCA zmierzyła się jak na razie z mniej wymagającymi rywalami. Harpoon zagrał z DV1 bardzo dobre spotkanie, co może napawać optymizmem, ale poziom ich przeciwników będzie z czasem rósł. Jeżeli w starcia z Z10 i Goskilla w trzecim tygodniu wejdą z wynikiem 4-0, ESCA może znów narobić sporo zamieszania w tabeli Ultraligi.

AGO z kolei bez większych problemów poradziło sobie z Forsaken, utrzymując wokół siebie narrację najsilniejszego składu w Ultralidze. Ich rywale też nie byli co prawda z najwyższego tieru power rankingów, na te mecze będziemy musieli poczekać dopiero do trzeciego tygodnia, ale styl, w jakim wygrali oba te spotkania, sugeruje, że AGO ma w głowie wyłącznie jeden cel.

Ultraliga powraca we wtorek, 18 stycznia o 17:00. Drugi tydzień rozpocznie się spotkaniem Gentlemen’s Gaming - Zero Tenacity. Transmisję z wszystkich meczów możecie oglądać na Twitchu oraz YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama