Reklama

Ultraliga: Sezon 7, Tydzień 1 – wyniki pierwszego dnia

​Moment, na który czekali wszyscy fani polskiego esportu wreszcie nadszedł. We wtorek, 11 stycznia rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w League of Legends.

Wyniki:

  • Goskilla - Illuminar Gaming 0:1
  • Team ESCA Gaming - Gentlemen’s Gaming 1:0
  • Zero Tenacity - Devils.one 1:0
  • Forsaken - Iron Wolves
  • Komil&Friends - AGO ROGUE 0:1

Ze zniecierpliwieniem wyczekiwaliśmy inauguracji Ultraligi w tym roku. Rozgrywki przeszły w offseasonie niemałe zmiany, aż 10 drużyn bierze teraz udział w regulaminowym sezonie, a wśród nich znajdują się cztery organizacje, których nie widzieliśmy w poprzednich sezonach Mistrzostw Polski.

Dla wielu widzów pierwsze tygodnie będą przede wszystkim sprawdzianem dla tych nowych drużyn i zawodników, których nie oglądaliśmy wcześniej w Ultralidze. Byliśmy ciekawi występów Goskilli, Iron Wolves czy najbardziej obiecującej z nowych organizacji, Zero Tenacity. Jest to również jeden z pierwszych momentów, kiedy możemy ujrzeć w profesjonalnych rozgrywkach metę 12 sezonu.

Reklama

Większość meczów pierwszego dnia przebiegła zgodnie z predykcjami ekspertów. Największą niespodzianką było zwycięstwo Forsaken z Iron Wolves, po którym, jak słusznie powiedział Myha po skończonym dniu rozgrywek, spodziewaliśmy się czegoś więcej. Z dobrej strony pokazało się za to Forsaken, z dwójką Polaków i Patrykiem "LastSurvivorem" Węclewiczem w roli trenera.

Dobrze wyglądało również Illuminar Gaming, które swoim pełnym, polskim składem rozprawiło się w inauguracyjnym spotkaniu z międzynarodowym składem Goskilli. ESCA wygrała z Gentlemen’s Gaming, a Z10 pokazało formę, jakiej oczekiwaliśmy po tak ekscytującej drużynie. Znów na deskach Ultraligi zobaczyliśmy Wojtusia i Sebekxa, co dodatkowo zachęciło do oglądania publiczność na Twitchu oraz YouTube.

W piorunującym stylu rozpoczęło swoją przygodę z siódmym sezonem AGO ROGUE, przejmując pełną kontrolę nad spotkaniem z Komil&Friends. Sinmivak po raz pierwszy zawitał jako gwiazda pomeczowego wywiadu, Lucker zdobył 12 eliminacji, a KnF nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Po tak świetnym występie jeszcze bardziej smuci fakt, że starcie AGO z jedną z topowych drużyn zobaczymy dopiero w trzecim tygodniu, kiedy zmierzą się z Illuminar Gaming.

Drugi dzień pierwszego tygodnia rozpocznie się już o 17:00. Na początek Goskilla zmierzy się z Zero Tenacity. Wszystkie mecze możecie śledzić na kanałach YouTube i Twitch Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama